Rory OpenPo neděli zbývá Rorymu McIlroyovi dobýt už jen Masters, aby zkompletoval svou sbírku majorů. Až do letošního ročníku Open se psalo, že jej domácí prostředí svazuje. Tentokrát ale bylo všechno jinak. Do čela šel už po úvodních 66 ranách, a když na druhý den tento výsledek zopakoval, jeho fanoušci s napětím očekávali, co předvede ve víkendových kolech.

Sobota zprvu nezastihla Roryho v ideálním rozpoložení a začal se na něho dotahovat další mladík – Rickie Fowler. McIlroy však jeho útok rázně utnul a dvěma eagly na 16. a 18. jamce si před finále vytvořil pohodlný náskok šesti ran.
„Zítra musím přidat ještě jedno slušné kolo. Kontrolovat hru a ohlídat si své postavení," děl před finálovou rundou.

A jak pravil, tak učinil. Hrál konzervativně a ani jednou nenechal soupeře přiblížit se způsobem, který by otřásl jeho vedoucím postavením. Jak Fowler, tak velmi dobře hrající García se sice v konečném účtování dokázali přiblížit na dva údery, při pohledu na průběh finále ale McIlroye z klidu vyvést nedokázali.
Pětadvacetiletý rodák ze severoirského Holywoodu tak slaví na Open zisk třetího majoru v kariéře a po předchozích výhrách na PGA Championship a US Open už mu z turnajů „velké čtyřky" schází ve sbírce jen Masters.

Kompletní výsledky Open zde

Foto: www.theopen.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...