ilu-olym-kruhy-750Jako by nestačilo, že koronavirovou pandemií o rok odložené olympijské Tokio „zradila" řada předních světových golfistů už předem, a nezájem o účast pod pěti kruhy ohlásili dlouho dopředu třeba Dustin Johnson, Brooks Koepka nebo Adam Scott. Další známá jména bohužel přibyla na poslední chvíli - a stejně jako roční zpoždění her to má všechno na svědomí onemocnění covid-19.

V rychlém sledu totiž minulý týden světové agentury vydaly informaci o tom, že kvůli pozitivnímu testu na koronavirus se do Japonska nakonec nepodívají ani další dva hráči první světové desítky. Prvním z nich je Bryson DeChambeau, aktuální světová šestka a vítěz loňského US Open: Američané jej stihli v nominaci nahradit a do Tokia se na poslední chvíli vydal Patrick Reed, který je momentálně na světovém žebříčku dvanáctý.

Mimochodem, mezi ním a DeChambeauem najdete v pořadí OWGR ještě tři další Američany: už v úvodu zmíněného Brookse Koepku, Patricka Cantlayho a Harrise Englishe. Zámořský celek nicméně doplní právě Reed, který už si olympijský turnaj vyzkoušel před pěti lety v Riu (dělil tehdy jedenácté místo) a v týmových soutěžích včetně Ryder Cupu si výbornými výkony vysloužil přezdívku Kapitán Amerika. „Kdykoli mám možnost reprezentovat svou zemi, jdu do toho, ať to stojí cokoli," prohlásil golfista, kterého čekalo mimo jiné dost složité cestování, a musel se smířit s tím, že patrně nestihne na olympijském hřišti ani jediný trénink.

Ještě větší senzaci ale vzápětí vzbudil nečekaný pozitivní test Jona Rahma. Úřadující světová jednička totiž kvůli covidu-19 přišla před pár týdny už o šanci na vítězství při skvěle rozehraném The Memorial, následně se Rahm triumfálně vrátil výhrou na majorovém US Open a zdálo se, že jeho by se koronavirové potíže týkat neměly. Opak je ale pravdou. „Je to pro nás všechny připomínka toho, že pandemie není u konce," napsal smířlivě v prohlášení hráč, který měl reálnou šanci útočit v Tokiu na zlato. Zpočátku to navíc vypadalo, že Španělé za něj ani nestihnou sehnat narychlo náhradu, takže bude zemi reprezentovat pouze Adri Arnaus, kterému patří ve světovém žebříčku až 147. místo, nakonec si ale v Japonsku zahraje také pětatřicetiletý Jorge Campillo.

Kompletní seznam hráčů, kteří nakonec olympijský turnaj tento čtvrtek rozehrají, najdete pod posledním z odkazů níže. Týká se to samozřejmě také Čecha Ondřeje Liesera, který může v Tokiu jedině překvapit, protože ještě před rokem vypadala už samotná jeho účast v podstatě jako sci-fi. A připomínka na závěr: před pěti lety v Riu se z olympijského zlata radoval Angličan Justin Rose, stříbro bral Henrik Stenson a bronz Američan Matt Kuchar - ani jeden z nich letos na hrách nestartuje. Kdo na ně naváže?

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/Josh_Berhow/status/1419388807108046855
https://twitter.com/JonRahmpga/status/1419300564765003777
https://twitter.com/OlympicGolf/status/1419211552763244547
https://www.golfdigest.com/story/olympic-golf-2020-how-players-qualify-to-compete-in-tokyo-and-the-latest-rankings


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...