ryder-cup-det-750Golfoví fandové znají od pondělka kompletní složení obou týmů pro poslední vrchol letošní sezony, prestižní týmový Ryder Cup. Zatímco soupiska USA byla známá už minulý týden, nově přibyla také sestava Evropy, které se jednak zkompletovala šestice jmen postupující díky žebříčkovému umístění, dalších šest pak přidal svým výběrem nehrající kapitán Luke Donald.

A nutno říci, že bývalá světová jednička se nikterak nedržela zpátky a v některých ohledech překvapila. Asi největší senzací ve výběru zkušeného anglického veterána je švédský mladíček Ludvig Aberg, který je přitom golfovým profesionálem doslova jen pár měsíců. Jako první v historii se jím stal díky výhře na nově zřízené PGA Tour University, v minulosti byl amatérskou světovou jedničkou a mimořádně mu vyšly poslední týdny, které završil v neděli vítězstvím na turnaji DP World Tour Omega European Masters ve Švýcarsku.

Pravým opakem je nominace ostříleného irského golfisty Shanea Lowryho, u kterého Donald sází na zkušenosti a to i přesto, že šestatřicetiletý hráč v posledních měsících nevykazuje dobrou formu a naposledy neprošel cutem ani na Czech Masters. V Ryder Cupu toho má ale hodně za sebou a výtečně zahrál i přede dvěma lety ve Whistling Straits. Dalším jménem, které mohlo leckoho překvapit, je Nicolai Højgaard, žebříčkově níže se pohybující z obou mladých dánských dvojčat.

K očekávaným volbám naopak patří zkušení ostrovní matadoři Tommy Fleetwood a Justin Rose, a radovat se mohou také u našich jižních sousedů, protože posledním členem Donaldova výběru je nejlepší rakouský golfista posledních let Sepp Straka. Pokud jde o žebříčkovou část nominace, už dávno jasnou trojici Rory McIlroy, Jon Rahm a Viktor Hovland doplnili o víkendu po posledním turnaji DP World Tour nakonec Tyrrell Hatton, Robert MacIntyre a Matthew Fitzpatrick.

Nominace celku USA vedeného Zachem Johnsonem je známá už přes týden, z dvanáctičlenné sestavy se nejvíc mluvilo o Justinu Thomasovi potýkajícím se dlouho s poklesem formy, a Brooksi Koepkovi, který bude vůbec jediným hráčem spadajícím pod loni vzniklou kontroverzní šňůru LIV Golf. Kromě nich nastoupí Scottie Scheffler, Wyndham Clark, Brian Harman, Patrick Cantlay, Max Homa, Xander Schauffele, Jordan Spieth, Collin Morikawa, Sam Burns a Rickie Fowler. 44. ročník nejslavnější týmové golfové soutěže světa se hraje od pátku 29. září do neděle 1. října v golfovém klubu Marco Simone v Guidonia Montecelio nedaleko italského Říma.

Připravil: Lukáš Pařenica

https://www.instagram.com/p/Cwxi77lOJ4G/?img_index=1


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...