hughes-twitter-750Ve znamení vítězných návratů po několika letech se nesl uplynulý golfový víkend na PGA a také LPGA Tour. A jak si pozorní fandové mohli povšimnout, shodou takřka neuvěřitelných náhod se v případě Mackenzieho Hughese a Charley Hull jednalo opravdu o comebacky nesmírně podobné - ba vlastně takřka úplně totožné!

Začněme ale popořadě. Kanadský golfista ovládl v neděli Sanderson Farms Championship v americkém Mississippi a to až v dodatečném rozstřelu, kde udolal Seppa Straku. Rakušan tak mimochodem dopadl stejně, jako v nedávném play-off turnaje FedEx St. Jude Championship proti Willu Zalatorisovi, a musel v krátké době spolknout už druhou hořkou pilulku v podobě těsné prohry. Ale zpátky k Hughesovi: ten na PGA Tour zvítězil podruhé v kariéře, přičemž svůj první titul si připsal před šesti lety, v roce 2016 na RSM Classic.

Anglická hráčka Charley Hull se o témže víkendu radovala na The Ascendent LPGA v Texasu, a pozor, teď to začne být zajímavé - také ona brala druhý titul kariéry, a také v jejím případě to bylo přesně po šesti letech! V roce 2016, stejném jako Hughes, totiž britská golfistka ovládla CME Tour Championship. Jenže jakoby ani tahle shoda okolností golfovým bohům nestačila, přichází detail, který už vypadá skoro mysteriózně. Vězte totiž, že ona úvodní turnajová vítězství obou jmenovaných se přihodila dokonce ve stejný týden roku 2016!

Zní to dost neuvěřitelně, ale je to skutečně pravda. Byla neděle 20. listopadu 2016, když zvedala poprvé na nejprestižnější dámské túře nad hlavu trofej Charley Hull, a Mackenzie Hughes ji napodobil o jediný den později - a to ještě jen proto, že dohrávka jeho tehdejšího turnaje, mimochodem šlo o pětičlenné play-off, byla kvůli tmě posunuta na pondělí! Technicky vzato tak jeho čekání na další cennou trofej bylo o pár hodin kratší, konkrétně trvalo 2 141 dnů, zatímco v případě Charley Hull dnů 2 142.
Anglická hráčka pak na tiskovce nabídla ještě jedno vysvětlení zvláštní shody okolností. „V roce 2016 vyhrál můj nejlepší kamarád klubové mistrovství u nás ve Wellingborough - a letos se mu to povedlo taky. Hned mi říkal, že to bude zase i můj rok, a měl pravdu!" smála se spokojená golfistka. Přidala hned také přání, aby její parťák vyhrál ideálně i napřesrok, a totéž by si nejspíš měl přát i Mackenzie Hughes, pokud tedy věří na pověry a šťastná znamení...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1576730998288838656


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...