grand-canyon-pixabay-750Jsou nápady dobré a hloupé. Tenhle, který se stal koncem října, patřil do druhé kategorie. Jistý golfista se rozhodl předvést své umění na nepravém místě. Přesněji řečeno odpálil míček a poté hodil i svůj driver do Grand Canyonu. Následně pak celou akci zveřejnil na sociálních sítích. Teď má na krku obvinění a soud, který rozhodne o výši trestu.

A navíc donutil vedení National Park Service k diskusi, zda je skutečně nezbytné, aby podél kaňonu, který je výjimečným přírodním úkazem, umístilo tabule s na první pohled hloupým nápisem: Neodpalujte golfové míčky do Grand Canyonu!

Stalo se na konci října... Jistá osoba zveřejnila na svých stránkách TikTok video, na němž odpálila golfový míček do kaňonu poblíž Mather Point a poté tamtéž zahodila i svůj driver. Pokud ta osoba čekala obdivné reakce, reakce veřejnosti byla úplně jiná. Právě veřejnost pomohla identifikovat onoho „golfistu" a poté už vzala věc do rukou policie. O den později už proti němu bylo vzneseno obvinění a čeká ho soud.

Grand Canyon je 277 mil dlouhý a jeho šířka se pohybuje od čtyř do osmnácti mil. V některých místech se řeka Colorado zařezává do hloubky více než jednu míli. Množství postranních kaňonů tvoří naprosto odlišné světy – některé jsou plné bujné vegetace, jiné naprosto vyprahlými kusy krajiny.

I přes svou rozlehlost označilo vedení National Park Service konání „golfisty" za nepřijatelné a nebezpečné. Házení předmětů přes okraj kaňonu je nejen nezákonné, ale také může ohrozit turisty a divokou zvěř pohybující se v kaňonu. Inu, za blbost se platí...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto Grand Canyonu: Pixabay.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...