clark-youtube-750Velmi slušné startovní pole čítal minulý týden turnaj Wells Fargo Championship a není divu, však šlo také o další z klání takzvaně vyšší úrovně, jak nyní PGA Tour vybrané události v kalendáři nazývá. Na obtížném hřišti v Quail Hollow ale všem známým jménům vypálil rybník hráč, od kterého se vyhrávání moc nečekalo, protože se na túře pohyboval bez titulu už plných pět let.

Wyndham Clark zažil v Charlotte životní turnaj a prvním titulem kariéry na nejprestižnější golfové šňůře vymazal svá předchozí zklamání. Rodák z Denveru, který oslaví letos v prosinci třicítku, přitom patřil od mládí k velkým talentům. Už v roce 2012 skončil devátý na amatérském US Open, má dva tituly amatérského mistra státu Colorado a během studií na univerzitě v Oregonu si v roce 2014 zahrál juniorský Palmer Cup proti Evropě - zatímco po boku měl tehdy třeba Brysona DeChambeaua, proti němu nastoupila dnešní světová jednička Jon Rahm.

Jenže na rozdíl od obou jmenovaných se Clarkova kariéra trochu zadrhla. Tedy, Američanovi se podařilo hned rok po vstupu mezi profesionály probojovat díky dobrým výsledkům z Korn Ferry Tour na elitní šňůru, a udržel se PGA Tour až dosud - jen se mu vyhýbala vítězství. Nejblíže byl v roce 2020 na Bermuda Championship, kde prohrál až v playoff s krajanem Brianem Gayem, minulý týden se tedy konečně dočkal - při svém 134. startu na túře.

A společně s ním i John Ellis, jeho dlouholetý kedík a kamarád. Právě s ním sdílel Clark pochopitelně první moment po výhře, co si řekli, ale novinářům prozradit nechtěl. „Zažili jsme toho spolu opravdu hodně, takže to byl pro nás mimořádný okamžik, nechal bych to ale mezi námi. Samozřejmě to bylo moc příjemné," usmál se americký golfista, který momentálně žije v arizonském Scottsdale.

Výhra na ceněném turnaji jej katapultovala také vzhůru žebříčky: v tom světovém poskočil z 80. na aktuální 31. místo (kariérní maximum), ve FedEx Cupu pak sbírá letos body nenápadně, ale pravidelně, takže už je dokonce pátý! Poměrně nadějnou pozici má navíc nyní i v pořadí nominace do amerického týmu pro podzimní Ryder Cup v Itálii. Na sestřih jeho nejlepších momentů v Quail Hollow se podívejte pod prvním z odkazů níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=E_T15DiWXUI&t
https://www.golfshake.com/news/view/18988/Wyndham_Clark_Player_Profile_And_Whats_In_The_Bag.html
https://www.essentiallysports.com/golf-news-after-securing-his-first-million-maiden-pga-win-wyndham-clark-shares-his-journey-with-his-caddie-i-am-gonna-keep-it-between-us/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...