Korda-Thompson-750-gettyJedna zajímavá premiéra čeká začátkem prosince golfový svět. Na tradičním turnaji dvojic QBE Shootout pod křídly pánské PGA Tour se totiž letos poprvé v historii představí ryze dámský pár. A nebude to jen tak ledakdo, nýbrž vpravdě hvězdné duo domácích Američanek, v jednom případě navíc také s českými kořeny - Lexi Thompson (vlevo) a Nelly Korda (vpravo).

Silné složení je to nejen co do komerční atraktivity, ale i žebříčkové: Nelly Korda byla ještě před rokem světovou jedničkou a nyní jí patří čtvrtá pozice, Lexi Thompson je pak aktuálně sedmou nejlepší golfistkou světa. Dohromady mají na kontě 18 titulů na LPGA Tour, a zatímco pro dceru bývalého českého tenisty půjde o turnajový debut, její starší krajanka startuje na Floridě pravidelně už od roku 2016, pravda, až dosud vždy po boku mužského kolegy. Nejlépe skončila v roce 2017 čtvrtá společně s Tonym Finauem.

QBE Shootout je formátem samozřejmě trochu výjimečné klání, historie PGA Tour nicméně už pamatuje několik případů, kdy ženy startovaly i na klasických individuálních kláních určených pro muže. Relativně v živé paměti mohou mít někteří fandové třeba vystoupení jiné Američanky Michelle Wie: dnes už trochu pozapomenutá golfistka byla na počátku své kariéry považována za vycházející superhvězdu a už v pouhých čtrnácti letech dostala divokou kartu na Sony Hawai Open 2004.
Samozřejmě ještě jako amatérka, a i tak se to neobešlo bez jízlivých poznámek a stížností, proč dostává výjimku dívka, která ani mezi ženami nic velkého nedokázala. Mladičká hráčka, ve které mnozí viděli potenciál ženského Tigera Woodse, si ale nevedla špatně a s výsledkem even par po kolech 72 a 68 předčila řadu mužských soupeřů včetně třeba Matta Kuchara nebo Zacha Johnsona.

Cutem ale neprošla, a poslední dámou, které se v mužské konkurenci něco takového povedlo, tak zůstává legendární Babe Didrikson Zaharias. Slavná Američanka, která kromě golfu skvěle zvládala i basketball, baseball či atletiku, si jednak dokázala na rozdíl od ostatních golfistek vždy účast na PGA Tour regulérně vybojovat v kvalifikaci, a v roce 1945 tam i několikrát projít cutem, přičemž třeba na Phoenix Open brala dělené 33. místo...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://www.golfmonthly.com/news/nelly-korda-and-lexi-thompson-to-make-history-in-qbe-shootout
https://www.archysport.com/2022/06/the-day-when-michelle-wie-ignited-the-audience-at-the-john-deere-classic/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...