baugh-laura-250Druhou květnovou neděli svět jako už každoročně oslavil Den matek, není tedy od věci připomenout si patrně nejslavnější golfovou maminku. Dnes už bývalá americká hráčka Laura Baugh navíc zrovna letos oslaví i půlkulaté životní jubileum, 31. května jí bude 65 let. Kdysi se ale stala nováčkem roku na dámské LPGA, a přestože na túře nikdy nevyhrála žádný turnaj, proslavila se jednak svými půvaby, a především tím, že profesionální kariéru řadu let úspěšně kombinovala právě s mateřstvím.

Americká supermáma pocházela ze sportovní rodiny, její tatínek dokonce závodil na prvních poválečných olympijských hrách v Londýně v moderním pětiboji. Hrál ale také velmi slušně golf, a protože rodina bydlela na Floridě, Laura Baugh měla o své sportovní profesi brzy jasno. A šlo jí to náramně, hned v šestnácti se stala jako nejmladší hráčka v předlouhé historii turnaje vítězkou ženského amatérského US Open.

O dva roky později přešla mezi golfové profesionálky a hned v onom roce 1973 si vysloužila zmíněný titul pro nejlepší novicku na túře. První dceru porodila o devět let později, když si vzala jihoafrického golfistu Bobbyho Colea: právě majitel jednoho turnajového vítězství na PGA Tour, který se může pochlubit i několika umístěními v první desítce na majorech, je také otcem šesti zbývajících Lauřiných dětí. Jejich vztah ale pokaždé idylický nebyl: rozvedli se, pak podruhé vzali, a nakonec jim ani opakované manželství nevydrželo.

Půvabné blondýnce navíc odborníci tvrdili, že by děti vůbec mít neměla, před první dcerou totiž prošla smutnou zkušeností s potratem. „Měla jsem v plánu věnovat se opravdu seriózně golfu, a po kariéře dvě děti adoptovat," vzpomínala minulý týden pro média Laura Baugh. Stal se pravý opak: dětí přibývalo a Laura se stala na LPGA ikonou, protože s potomky harcovala po turnajích, nějaký čas dokonce jako svobodná matka. „Cestovali jsme ve velké dodávce a zažili spoustu legrace, ale moje hra tím samozřejmě trpěla," líčila slavná hráčka.

Co se jí nepovedlo vydělat na prize money, naštěstí vynahradily příjmy z reklamy, populární a navíc krásná golfová supermáma totiž samozřejmě přitahovala firmy jako magnet. Ozvali se i giganti jako Ford, Wilson nebo Colgate, časem navíc Laura měla i vlastní módní značku. Dodnes pak spolupracuje s televizními stanicemi jako komentátorka, a přinejmenším jedno z jejích dětí, Eric, navázalo na talent svých rodičů. Jako golfista to v roce 2016 dotáhl na Korn Ferry Tour.

„Ženy to mají s rodičovstvím a golfovou kariérou těžší. Když se Tigeru Woodsovi narodí dítě, příští týden jde hrát další turnaj. Matky to samozřejmě zdaleka tak snadné nemají," uzavírá Laura Baugh. A jen tak mimochodem, v současné době se na okruhu LPGA Tour pohybuje pouze patnáct „aktivních" maminek: ze známých hráček se pak blíží termín porodu třeba Američance Michelle Wie.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2020/05/10/mothers-day-laura-baugh-lpga-seven-kids/amp/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...