Aktuální verzi tradičního žebříčku nejlépe vydělávajících sportovních hvězd vydal koncem minulého týdne zámořský magazín Forbes. Nechybějí v něm samozřejmě golfisté, není jich ale tolik, jak byste možná čekali. Mezi stovku největších boháčů se totiž vešli pouze čtyři, zato hned tři z těchto jmen najdete rovnou v elitní finanční pětadvacítce.
Těžko někoho překvapí, že nejlépe je na tom Tiger Woods. Dlouholeté globální golfové superstar patří tentokrát osmá příčka, loni si podle informací v anketě přišel na pěkných 62,3 milionů dolarů, přičemž drtivá většina jeho příjmů (odhadem šedesát milionů) pochází z reklam a sponzorských smluv. Aktuální golfová světová jednička Rory McIlroy se v loňském žebříčku umístila na 14. pozici s výdělkem 52 milionů dolarů, v jeho případě se ale na ztučnění bankovního konta podílely výraznější měrou i sportovní úspěchy. Zatímco od sponzorů totiž severoirský hráč sesbíral zhruba 30 milionů, jen výhrou v loňském FedEx Cupu k nim přidal dalších kulatých patnáct.
Třetím do party golfových boháčů je brzy padesátiletý Phil Mickelson, který si naopak loni na hřišti vydělal jen zlomek svých celkových příjmů, konkrétně „pouhých" 800 tisíc dolarů. Takový výdělek by se jistě líbil nám všem, ovšem v porovnání s tím, že ze sponzorských smluv přiteklo Leftymu za uplynulý rok 40 milionů, jde skutečně o drobné. Navzdory do jisté míry stagnující sportovní výkonnosti navíc Mickelson u firem neztrácí kredit: nově se upsal třeba pivní značce Amstel Light nebo výrobci golfových čepic Melin.
Čtvrý golfista v elitní společnosti vás možná trochu překvapí, jde totiž o hráče, který loni vlastně nic pořádného nevyhrál. Je jím Jordan Spieth, který podle výdělků obsadil mezi světovými sportovci 54. příčku, přestože v čistě sportovním golfovém pořadí naopak vypadl i z první padesátky. Mladému Američanovi ovšem zaručuje mimořádně lukrativní příjem především exkluzivní smlouva se společností Under Armour, i díky ní tak přidal ke zhruba milionu a půl z odměn na turnajích dalších šestadvacet mega a celkem si loni přišel na 27,6 milionů.
Zajímavostí pod čarou pak zůstává, že všichni čtyři největší golfoví boháči loni de facto zchudli. Jak totiž upozornili experti, v součtu si kvarteto Woods-McIlroy-Mickelson-Spieth loni připsalo 183 milionu dolarů, kdežto předloni to bylo o dvaatřicet víc. Dá se ale předpokládat, že to ani jednoho dramaticky trápit nebude. A pro úplnost: žebříčku vévodí tenista Roger Federer, který loni vydělal 106,3 milionu dolarů, a pokud jde o genderovou vyrovnanost, vězte, že v první stovce jsou pouhopouhé dvě (!) ženy, konkrétně Serena Wiliams a Naomi Osaka. I nadále platí, že nikdy v historii se do stovky sportovních superboháčů nedostaly jiné ženské sportovkyně, než právě ty z tenisového světa, golfistky tak mají prozatím smůlu.
Připravil: Lukáš Pařenica
Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2020/05/29/tiger-woods-rory-mcilroy-on-forbes-highest-paid-athletes-list/
https://golf.com/news/golf-top-earners-forbes-highest-paid-list/
Přihlášení Golf News
Kontakty
Redakce
Inzerce na www.golfinfo.cz
Inzerce v týdeníku Golf News
Inzerce v časopise Golf
Advertising in Golfinfo.cz in English
Advertising in Golf News in English
GOLF magazine profile in English
Profil časopisu Golf
Profil a ceník Ročenky Golf 2025/26
Profil Hot Travel Revue 2025
Profil Hot Equipment Revue 2025
Profil Hot Wellness Revue 2025
Austerlitz Golf Trophy 20.- 23.5.2025
Czech PGA Tour 2025
World Corporate Golf Challenge
Národní finále 13.8.2025
Kaskáda Golf Trophy 2.-5.10.2025
Grandfinále Czech PGA Tour 2025
CCB, spol. s r. o.
Okružní 19
638 00 Brno
šéfredaktor: Josef Slezák
e-mail: golfinfo@golfinfo.cz
mobil: +420 604 210 053
tel.: +420 545 222 774
RSS Sitemap Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2024. Všechna práva vyhrazena.
Zásady zpracování a ochrany osobních údajů.