Honda-Classic-750Jack Nicklaus, Fred Couples, Stuart Appleby, Padraig Harrington, Rory McIlroy, Adam Scott nebo Justin Thomas. Zní to trochu jako průřez encyklopedií golfových velikánů - a zároveň jde o přehled některých minulých vítězů Honda Classic, tradičního turnaje, jehož jedenapadesátý ročník se odehrál právě minulý týden. Mimochodem, Tiger Woods tady nikdy nevyhrál, nejlépe skončil v roce 2012 dělený druhý.

Současnost oblíbeného klání je ale spíš pochmurná, než hrdá. Už loni na podzim oznámil titulární sponzor, že s podporou golfu končí, japonská automobilka chce nasměrovat peníze do jiných aktivit. A popravdě řečeno, není se jí moc co divit. Pořadatelé Honda Classic se totiž dostali do termínového presu dvou kalendářně „sousedících" turnajů, Tigerova Genesis Invitational a oblíbeného Arnold Palmer Invitational. Letos pak navíc přímo proti němu zahájil letošní kampaň také konkurent PGA Tour, projekt LIV Golf australského matadora Grega Normana.

A na startovní listině je to v posledních letech znát. Kupříkladu tento rok nabídla pouhé tři hráče z elitní světové dvacítky. Že to nezní tak špatně? Pak je třeba upřesnit, že na první klání pověstného „florida swing" dorazili právě jen aktuální osmnáctka (Sungjae Im), devatenáctka (možná vás překvapí, že tou je nyní Billy Horschel) a dvacítka (Shane Lowry). Nic víc. V porovnání s předminulým týdnem, kdy se po mnoha měsících vrátil na PGA Tour Tiger Woods, a tím nadcházejícím, kdy se opět o světový trůn utkají Rahm, Scheffler, McIlroy a další, prostě vychází Honda Classic jako chudý příbuzný.

Přitom nabízí nádherné hřiště PGA National v Palm Beach Garden, včetně slavné Medvědí pasti, série jamek 15, 16 a 17, která patří dlouhodobě mezi nejobávanější jamkové kombinace ve světě golfu. Pojmenována je podle v úvodu zmíněného Jacka Nicklause alias Zlatého medvěda, který zdejší areál předesignoval právě do stávající podoby. Diváci ji milují, hráči už méně, ale vždy byla výzvou.

I letos, jen u toho nebyli ti nejlepší. A při veškeré možné úctě ke Chrisu Kirkovi, letošnímu vítězi: slávy a věhlasu jmen z úvodu tohoto textu hráč, který před turnajem patřil na rozhraní světové padesátky OWGR, přeci jen nedosahuje. A to je ještě navíc žebříček jak známo dost rozředěn odchody několika hvězd k LIV Golf.

A když už mluvíme o LIV - v Mayakobě, kde minulý týden kontroverzní série rozjela svou druhou sezonu, byly k vidění samozřejmě všechny její slavné tváře - Smith, Koepka, Dustin Johnson či Mickelson. Dost možná poprvé od vzniku konkurenční šňůry si tak Greg Norman mohl říct, že nabídl skutečně něco lepšího, než PGA Tour. Však si také bezpochyby poslední únorový víkend nevybral jen tak náhodou. Pro Honda Classic je to ale další špatná zpráva...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://www.cbssports.com/golf/leaderboard/pga-tour/28938124/the-honda-classic/preview/
https://golf.com/news/bear-trap-honda-classic-pga-tour/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...