ilustrace-ohen-750Jednatřicet: to je aktuální číslo značící výčet letošních hole-in-one na turnajích PGA Tour. Sezona je samozřejmě poznamenána dlouhoou pauzou kvůli koronaviru a srovnání s předchozími roky tak pokulhává, po restartu nejsledovanější túry světa každopádně zatím padlo es šest - a z toho hned tři o uplynulém víkendu na Workday Charity Open v dublinském Muirfield Village Golf Clubu!

Zajímavý je také fakt, že každá z hole-in-one na tomto turnaji padla na jiné jamce, i v tom se tak stalo Workday Charity Open poměrně unikátním. Jako první tam zapsal eso během prvního kola Jason Kokrak na trojparové šestnáctce, přičemž použil sedmičku železo. Ještě týž den se stejný kousek podařil také Keeganu Bradleymu, ten pro změnu zapisoval jedničku na jamce číslo čtyři, přičemž pro vzdálenost přes 191 metrů zvolil šestku železo. Třetím do party se pak v Ohiu stal méně známý domácí hráč Bronson Burgoon, který v sobotu během třetího kola trefil eso na jamce číslo osm, kde si na 151 metrů vybral osmičku železo.

Ve výčtů hráčů, kteří už v letošní sezoně hole-in-one dokázali na některém turnaji zahrát, nechybějí jak stará známá jména (namátkou Matt Kuchar, J.B.Holmes, Webb Simpson nebo Louis Oosthuizen), ani ambiciózní mladší dravci (třeba Viktor Hovland, Sungjae Im či Matthew NeSmith). Poštěstilo se to pak samozřejmě i golfistům, kteří jinak v pomyslném světle reflektorů moc často nebývají. To je třeba případ Laurenta Hurtubiseho, jednašedesátiletý amatér totiž trefil eso během prvního kola The American Express, kde startoval v rámci pro-am klání. Jeho rána pak obletěla celý svět také proto, že zmíněný golfista se narodil bez většiny pravé ruky a hole-in-one tedy zahrál jednoruč!

Prozatím dvojice golfistů pak dokázala eso trefit na PGA Tour během letošní sezony dokonce už dvakrát. Prvním z nich je Martin Laird, který nejprve takto skóroval na Houston Open a později si připsal eso také na už zmíněném The American Express v Kalifornii. Dvě hole-in-one pak má už letos na kontě také šestadvacetiletý Američan Grayson Murray: tomu se povedlo zapsat jedničku nejprve na Safeway Open a své druhé eso stihl také ještě před koronavirovým přerušením sezony, konkrétně na Honda Classic.

Podrobný seznam všech jednatřiceti letošních hole-in-one na PGA Tour si prohlédněte pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/lists/golf-hole-in-one-list-pga-tour-2019-20-season/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...