homa-pgatour-750Co si budeme povídat, vyhrát turnaj na PGA Tour je pro každého golfistu skvělé samo o sobě. Třešničkou na dortu je pak ovšem i pro zkušeného profíka, když mu trofej předává někdo, jako je Tiger Woods. Právě to se v neděli splnilo Maxu Homovi, třicetiletý Američan totiž vyhrál Genesis Invitational, tedy turnaj, jehož hostitelem je právě držitel patnácti majorových titulů. Homa si toho pochopitelně náležitě vážil, a jako bonus pak po turnaji pobavil novináře také tím, že dal k dobru historku o tom, kterak slavného krajana potkal poprvé.

Bylo to prý už v roce 2013 na US Open, které se ten rok hrálo na známém hřišti Merion v Pensylvánii. „Tiger startoval několik flajtů přede mnou a potkali jsme se na drivingu. Jeho caddy Joe LaCava postavil bag a já okamžitě řekl svému kedíkovi, aby ten náš postavil přímo vedle. Prostě jsem chtěl odpalovat míče vedle Tigera Woodse," líčil se smíchem Homa.

Celou dobu při rozcvičování prý tehdy nemyslel na nic jiného, než jak se pokusit ke slavnému hráči přiblížit a pozdravit ho. „Byl to můj idol, můj hrdina. Takže stojím vedle, odpaluju míče, samozřejmě dost příšerně, kdežto on ty svoje jako vždycky perfektní, a do toho mi v kapse bzučí mobil, jak dostávám jednu zprávu za druhou, protože v přenosu ukazují Tigerovu rozcvičku, a všichni známí mě vidí v televizi přímo vedle něj, jak na něj zírám, místo abych něco dělal," řehtal se Američan, kterému v té době, pravda, bylo pouhých dvaadvacet let.

Odvahu prý konečně sebral, když si Woods dal pauzu na malou svačinku. „Mezi sousty jsem přišel a říkám mu: Ahoj, já jsem Max. Hraju tady dneska, jsem tvůj velký fanoušek a chtěl jsem tě jen pozdravit. Samozřejmě nebyla ani sebemenší šance, že by věděl, kdo jsem zač, ale byl i tak moc milý, potřásl mi rukou a popřál mi buďto hodně štěstí nebo fajn den, to už si popravdě ani nepamatuju," uzavřel pobaveně Homa zábavnou vzpomínku.

Během několika posledních let už pravděpodobně Tiger mezitím jeho jméno zaregistroval, koneckonců výhra na hřišti v Riviera Clubu byla pro Homu druhou na PGA Tour: už předloni se totiž radoval na Wells Fargo (na ilustračním snímku). Po uplynulém víkendu má každopádně s legendárním golfistou a svým dětským vzorem mnohem fajnovější vzpomínku - přebíral totiž z jeho rukou svou druhou trofej na PGA Tour. A namísto pouhého zdvořilostního přání k ní tentokrát od Tigera jistě dostal i nějakou ryze osobní gratulaci...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: PGA tour

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOUR/status/1363682925959520256


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...