McIlroy-2022-TM-750Samozřejmě, je to ta první věc, která vás napadne: ani letos nedokázal populární severoirský golfista Rory McIlroy (na snímku) ovládnout některý z turnajů velké čtyřky. Zatím posledním jeho úspěchem na majorech tak stále zůstává už trochu vousaté vítězství na PGA Championship z roku 2014, téhož roku ovládl kromě klání ve Valhalla Golf Clubu také The Open, které se tehdy konalo v Royal Liverpool Golf Clubu. Od té doby? Nic.

Jenže, letos je to „nic" vyšperkováno v první řadě výbornými umístěními na všech čtyřech majorových turnajích sezony. Pro připomenutí: druhé místo na Masters v Augustě (právě to je, jak známo, jediný major, který McIlroyovi v kariéře stále schází), osmá příčka na PGA Championship, dělená pátá na US Open a konečně třetí místo na jubilejním 150. The Open v St. Andrews. Nikdo jiný nemá letos tak vyrovnanou bilanci, jako právě rodák z Holywoodu, severoirského městečka se slavným „filmovým" jménem.

Není proto divu, že se McIlroy v závěru sezony propracoval po letech opět i na čelo světového žebříčku. A pokud někdo ještě pochyboval o tom, kdo je králem kalendářního roku i poté, co Rory ovládl letošní FedEx Cup, přišlo minulý týden nezpochybnitelné razítko, prvenství v celkovém pořadí na DP World Tour. Finálový turnaj v Dubaji vynesl McIlroyovi čtvrté místo a tedy dostatek bodů, aby se stal aktuální světovou jedničkou, králem FedEx Cupu i přejmenované European Tour. Jako vůbec první golfista v historii!

„Na to jsem samozřejmě mimořádně pyšný," přiznal McIlroy, jehož bilance od října 2021, tedy za uplynulých třináct měsíců, je opravdu úctyhodná. Z pětadvaceti turnajových startů bral hned dvaadvacetkrát umístění v TOP 25, sedmnáctkrát byl v elitní desítce, třináctkrát v TOP 5 a čtyřikrát z toho bylo vítězství, ve dvou případech (RBC Canadian Open a CJ Cup) zároveň úspěšná obhajoba z loňska. „Jsem stejně komplexní golfista, jako jsem byl vždycky," mínil opatrně šampion.

Zámořští novináři ale připomněli, že je to teprve rok, kdy na sobě McIlroy, frustrovaný z dlouhodobě neuspokojivých výsledků, roztrhal vzteky tričko po finálovém kole DP World Tour Championship. Vzpomínáte na ty fotografie? Ano, bylo to na stejném turnaji, který mu letos vynesl celkové prvenství na šňůře.

Větší kontrast si lze těžko představit, jeden cíl ale pořád zůstává, jak už bylo řečeno na začátku. Majory, a samozřejmě v ideálním případě hned ten první, na kterém obléká jeho vítěz tradiční zelené sako. Tenhle pocit by si McIlroy určitě konečně chtěl také vyzkoušet. Dočká se v dubnu?

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: TaylorMade Golf

Zdroj:
https://twitter.com/McIlroyRory/status/1594406509831659522
https://www.instagram.com/p/ClMPLrxuubv/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...