LangŠvédka Anna Nordqvist předvedla skvělý finiš a finálové kolo obešla bez jediné chybičky na pět ran pod par. To znamenalo, že v čele dostihla Američanku Brittany Lang, a tak o vítězce možná nejprestižnějšího dámského podniku musela rozhodnout rozehrávka. To je však jen jedna strana příběhu.

Tu druhou obstaralo play-off hrané na tři jamky. Nebo spíš USGA... Švédce se stala osudnou druhá jamka, kde odpálila do fervejového bankru. V něm se podle USGA dotkla písku, za což obdržela dvě trestné rány. Nabízenou příležitost už Lang nemohla odmítnout a slaví zisk premiérového majoru.

„Byla jsem ve fervejovém bankru na sedmnáctce. Foukal hodně silný vítr a já hrála pětku železo. Soustředila jsem se jen na to, abych dobře trefila míč, a zřejmě se předtím dotkla písku. Nebylo to úmyslné, ale teď se musím vypořádat s následky. Bohužel, stalo se, nicméně neznamená to konec světa," posteskla si Nordqvist, která litovala toho, že jí vše zástupci USGA oznámili až v okamžiku, kdy hrála třetí ránu na osmnáctce, tedy třetí jamce rozehrávky.
„Nevím, zda by to něco změnilo na hře Brittany, ale kdybych to věděla já, určitě bych šla na osmnáctce po vlajce co nejagresivněji." V krátkém sledu jsme tak podruhé svědky podobně sporného momentu v souvislosti s pravidly, respektive dobou, která uplynula od prohřešku k udělení trestu. Obdobný případ nastal na pánském US Open, tam však trest nakonec neměl na výhru Dustina Johnsona vliv.

Výborně rozehraný turnaj měla i světová jednička Lydie Ko. Finálová runda jí však nevyšla a po 75 úderech klesla na dělené třetí místo, dvě rány za nejlepšími. Spolu s ní se na třetí pozici seřadily Eun- Hee Ji, Amy Yang a Sung Hyun Park.

Kompletní výsledky turnaje na www.lpga.com/tournaments/uswomensopenconductedbytheusga/results

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...