finau-750Rok 2021 je v golfovém světě po minulém týdnu asi už definitivně zapsán do historie jako sezona velkých návratů a ukončených vítězných půstů. Na Northern Trust se totiž konečně dočkal i největší smolař posledních let Tony Finau: a jen tak mimochodem poslal výhrou na prvním z turnajů letošního fedexcupového play-off s konečnou platností k ledu mýtus o slavné „portorické kletbě", podle níž nevyhraje vítěz Portoriko Open už nikdy žádný další turnaj PGA Tour.

Abychom tedy byli přesní, tohle „pravidlo" s oblibou zmiňované pověrčivými golfovými fanoušky neplatilo přísně vzato už od loňského prosince. Tehdy totiž zvítězil na Mayakoba Classic norský mladík Viktor Hovland, byl to přitom právě on, kdo se týž rok radoval také na zmíněném karibském ostrově. Jenže škarohlídové neopomněli zdůraznit, že stále chybí případ, kdy by portorický vítěz ovládl turnaj PGA Tour na půdě Spojených států - od minulého pondělka už tedy díky Finauovi neplatí ani to.

A co víc, skončila nejen obecná portorická kletba, ale také Američanovo osobní a neuvěřitelně dlouhé trápení, během kterého mu absenci turnajové trofeje předhazoval snad každý, od novinářů až po fanoušky. Finau, který za pár týdnů oslaví dvaatřicáté narozeniny, totiž čekal na další výhru neskutečných 1975 dní, a impozantní (nebo depresivní, podle toho, jak na to pohlížíte) je navíc i výčet jeho umístění během téhle doby. Posuďte ostatně sami: hned osmkrát bral někde druhé místo, jedenáckrát byl v turnajové TOP 3 a devětatřicetkrát (!!!) v TOP 10. I díky tomu už si stihl vydělat přes dvacet milionů dolarů, jenže málo platné - s trofejemi až doposud pózoval vždy někdo jiný.

Nyní se tedy dočkal i dlouholetý otloukánek. A radost nejspíš Finauovi udělala i malá shoda okolností, díky níž svůj průlomový triumf urval přesně v den narozenin loni tragicky zemřelého basketbalisty Kobeho Bryanta, jehož byl velkým fanouškem. „Chtěl jsem všem ukázat, že se mýlili, když tvrdili, že nikdy nic nevyhraju. Teď je to za mnou, a to je sport," zářil štěstím golfista, který udělal velký skok také v pořadí pro nominaci do amerického rydercupového týmu - jistotu nicméně stále ještě nemá. A radost ze zlomení smolné série pochopitelně měli i jeho nebližší: jak tatínkův triumf oslavily u televize třeba golfistovy děti, se můžete podívat na úsměvném videu pod posledním z odkazů níže...

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: golf.com

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/CS73NIHs5Bb/
https://twitter.com/GOLFTV/status/1429944649335070721
https://twitter.com/GOLF_com/status/1429952268497997830
https://www.instagram.com/p/CS8AFJPsv7B/
https://www.instagram.com/p/CS9cEk0ALOX/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...