Chappel-Kevin-250Obsadil sice nakonec až dělené sedmačtyřicáté místo, přesto ale na sebe Kevin Chappell strhl při letošním prvním turnaji sezony na PGA Tour možná i o něco víc pozornosti, než celkový vítěz Joaquin Niemann z Chile. Důvod? Druhé kolo, kterým se Američan bez nadsázky výrazně zapsal do golfových dějin.

Třiatřicetiletý Chappell se přitom teprve v listopadu vypořádal se zdravotními potížemi, kvůli bolesti zad prakticky celý rok soutěžní golf nehrál. Možná i proto byl na start nové sezony pořádně nažhavený a na tradičním klání v Západní Virginii to předvedl ve druhém kole. Už když postupně zapsal málokdy vídaných devět birdie v řadě, média zbystřila a bylo jasné, že se rodí něco unikátního. Výsledek? Kolo za 59 ran, jinými slovy, magická hranice šedesáti úderů na osmnáct jamek byla na PGA zase jednou prolomena.

Aby bylo jasno, nejde přitom o žádnou maličkost - něco podobného se totiž zatím stalo teprve pojedenácté v celé golfové historii. A protože existuje hráč, který podobný kousek dokázal dokonce dvakrát (je jím Jim Furyk, který také nadále drží rekord na jedno kolo na Greenbeer Classic výsledkem 58), stal se Chappell desátým golfistou, který na PGA Tour do skórkarty zapsal výsledek začínající pětkou.

Američan si byl historické šance dobře vědom už na hřišti během hry a ruchové mikrofony dokonce zachytily, jak svému caddymu říká: „Dneska chci udělat 57!" Absolutní rekord ale odolal, na posledních dvou jamkách zahrál Chappell „pouze" pary, přesto se nesmazatelně zapsal do historie. Další dvě kola už mu tolik nevyšla a jeho turnajová bilance vypadala následovně: 71/59/73/72.

Fanoušci na sociálních sítích ovšem hned neopomněli připomenout, že na rozdíl od svých předchůdců dosáhl Američan úspěchu na hřišti s parem 70, nikoli 72 ran. Ti vtipnější pak také konstatovali, že Chappell je podle všeho alespoň držitelem kuriózního primátu: je totiž prvním hráčem v historii, který podobný výsledek zahrál s bradkou – předchozí držitelé „pětkového" skóre totiž prý byli buď úplně dohladka oholeni nebo maximálně oknírovaní...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Globe Media Reuters

https://mobile.twitter.com/GolfDigest/status/1172599833057726464?s=19
https://www.instagram.com/p/B2XedMpFe7f/?igshid=1agm3f8srhn58


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...