ilu-ball-fast-750Za jak dlouho obejdete 18 jamek? Obvykle se čas pohybuje kolem čtyř hodin, ti rychlejší při volném hřišti dokáží stlačit čas i pod tři hodiny. A naopak. Leckdy se při turnajích natáhne čas strávený na hřišti třeba až na šest hodin. Jsou ovšem borci, kteří osmnáct jamek „oběhnou" za půl hodiny. A pak jsou větší borci, kteří za dvanáct hodin odehrají 252 jamek.

Tohle číslo se nejspíš může zdát jako přitažené za vlasy, ale věřte, nebo ne, stalo se. Švýcarský golfista Jürg Randegger odehrál během dvanácti hodin na hřišti Ostschwezerischen Golf Clubu v Niederbürenu neuvěřitelných 252 jamek.
Vytvořil tím nový světový rekord a postaral se o nový zápis do Guinessovy knihy rekordů. Předchozí oficiální rekord vylepšil o 31 jamek, ten neoficiální o sedm.

Ale nebyla to žádná procházka „růžovým sadem". Naopak, drsná zkouška výdrže a odolnosti. Hřiště s parem 72 o délce 5918 metrů obešel 44letý Švýcar čtrnáctkrát. Tedy, obešel, přesněji řečeno, oběhl.
Na hřiště vyrazil pouze se sedmičkou železem, uběhl 93 kilometrů a zahrál 1348 ran. „Jsem velice šťastný, že jsem dosáhl tohoto ambiciózního cíle. Občas to ale byla skutečná muka. Nejen kvůli špatným povětrnostním podmínkám," přiznal.
Zajímavé bylo i to, že v úvodních sedmi kolech poztrácel i poměrně dost míčků, ale v závěrečných sedmi už ani jediný. V posledním kole zahrál 90 ran, což byl jeho druhý nejlepší výsledek. Zpočátku začal ve vysokém tempu, prvních osm kol absolvoval v průměru za 45 minut. Včetně zastávek na občerstvení, nebo převlékání oblečení a bot, které byly úplně promočené kvůli vytrvalému dešti.

Jednou z mála výhod bylo to, že hřiště je téměř bez jakéhokoliv převýšení a vzdálenosti jamkami minimální. „Největší výzvou byla přesnost. Jamky jsou rovné a dlouhé, ale když se netrefíte, hrozí, že skončíte v řece, nebo v lese," vysvětlil manažer klubu Daniel Schweizer.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...