il-dolcevita-ing-750Miguel Angel Jimenez je na golfových hřištích nepřehlédnutelnou osobností. Zažili ho před lety i čeští golfoví fanoušci při prvním ročníku Czech Open v Čeladné. V posledních letech hraje především v zámoří seniorskou PGA Tour Champions. A dál sbírá tituly, stejně jako rozsévá pozitivní náladu a energii.

Ostatně, po svém posledním vítězství na turnaji Boening Classic na hřišti Snoqualmie Ridge ve státě Washington to opět potvrdil. V souboji legend nenašel přemožitele a připsal si už své třetí letošní vítězství a celkově třinácté na seniorské tour.

Kromě popisu své hry vedoucí k vítězství přidal 58letý španělský golfový bard i něco navíc – svůj nadhled a svou filozofii, která ho ostatně provází prakticky celou jeho kariéru a jen s trochou nadsázky by se měla tesat do kamene.

„Trefoval jsem rány hodně dobře od prvního kola až do posledního úderu. Potvrzením je i to, že jsem odehrál posledních 45 jamek bez jediného bogey. Dvě bogey jsem zahrál na své první devítce turnaje a pak už žádné. A na těch 45 jamkách jsem přidal čtrnáct birdie," shrnul Jimenez svou cestu za vítězstvím.

„Klíčem bylo to, že jsem trefoval přesné rány. Cítil jsem jistotu ve své hře i dobrou formu. Hrál jsem hodně solidně. Hodně, hodně solidně," doplnil výčet svých herních jistot.

A prozradil i to, jak hodlá v pořadí třináctý titul mezi legendami oslavit. V jeho případě to není až taková novinka. „Dobrý doutník, samozřejmě. K tomu dobré víno. Zkrátka jen samé dobré věci. Život je tak moc krátký na to, abychom se obklopovali špatnými věcmi," prohlásil Jimenez. Nezbývá, než dodat: pravda pravdoucí.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...