woods-a-syn-charlie-750Pořád je jedním z nejslavnějších sportovců planety, pravdou ale je, že v poslední době není jméno Tiger Woods v médiích zdaleka slyšet tak často, jak jsme bývali zvyklí. Od drsné únorové autohavárie, při níž utrpěla golfová legenda vážná poranění nohou, uběhlo devět měsíců, a informací o tom, jak pokračuje Woodsova rekonvalescence, je velmi málo. Samotný hráč se omezuje na stručná vyjádření na sociálních sítích týkající se většinou jeho nadace či charitativních projektů, nepatrné náznaky tak přinášejí alespoň občasná vyjádření těch Tigerových kolegů z branže, kteří k němu mají bližší vztah, a tudíž přístup.

Ani těch ovšem není mnoho. Patří k nim třeba Rickie Fowler, Rory McIlroy nebo Steve Stricker, podle všeho vůbec nejblíže má ale k Woodsovi o generaci mladší krajan Justin Thomas, který ostatně bydlí jen nedaleko. A právě osmadvacetiletá světová šestka se nedávno v jednom rozhovoru o aktuálních novinkách kolem ikonického golfisty rozhovořila: pravidelné návštěvy u Tigera prý souvisejí také s tím, že si dobře rozumějí jejich psi a mohou si tak spolu hrát.

„Zajdu tam asi dvakrát nebo třikrát týdně, když jsem zrovna doma. Daří se mu myslím dobře, pokud tedy vezmete v úvahu, čím si prošel a prochází. Má teď tak trochu jeden den jako druhý, na což asi nebyl zvyklý. Ale má alespoň čas na děti, na to být zase trochu táta," míní Thomas. Připomněl, že jeho slavnější krajan se často nechá vidět na golfovém turnaji svého syna Charlieho nebo na fotbalovém zápase mladší dcerky Sam.

Svět ale hlavně zajímá, zda Woods v nějakém delším časovém horizontu už uvažuje o svém návratu na golfová hřiště. „To nevím. Určitě to bude chtít zkusit," je přesvědčen Justin Thomas. Soudí ale, že Tiger se bude vracet jedině tehdy, když na to bude mít výkonnost. „Není z těch, kteří by hráli kola za 75, 76 ran a řekli si: tak jo, zkusím to letos v Augustě. To určitě ne. On sám asi ví, že je to jeho poslední příležitost se ještě vrátit ve velkém stylu, a jak znám jeho odhodlání, dá do toho všechno," věří Tigerův krajan a kamarád.

Šance na to, že někdejší dlouholetou světovou jedničku uvidíme na turnaji, je docela slušná už v prosinci, pochopitelně ovšem zatím ještě ne jako hráče: je totiž tradičním hostitelem blížícího se Hero World Challenge. Samotný Woods minulý týden na svém twitterovém účtu připomněl kulaté výročí své dobročinné nadace TGR Foundation. „Nemohu uvěřit tomu, že už je to dvacet pět let. Byla to dlouhá cesta a odvedli jsme spoustu tvrdé práce," napsal. A totéž jej asi ještě čeká v souvislosti s pokusem o návrat mezi golfovou špičku.

Připravil: Lukáš Pařenica
Ilustrační foto: Globe Media / Reuters

Zdroj:
https://golf.com/news/tiger-woods-injury-update-justin-thomas/
https://twitter.com/TigerWoods/status/1460337989746311170


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...