foto-mcilroy-750To bylo radosti. Irské duo Rory McIlroy a Shane Lowry ovládlo po dramatickém rozstřelu letošní klání dvojic Zurich Classic of New Orleans a ačkoli se jednalo o žebříčkově asi nejsilnější pár ve startovní listině, oba hráči si titul náramně užili včetně následných oslav. A došlo dokonce i na zpěv.

Mohlo by se přitom zdát, že přinejmenším světová dvojka je na vyhrávání takříkajíc zvyklá, koneckonců pro McIlroye šlo u jubilejní pětadvacátý titul z PGA Tour. Pravdou ovšem je, že naposled se Rory radoval loni v červenci a to ještě na Genesis Scottish Open, které je akcí napůl spadající pod DP World Tour. Čistokrevnou výhru z nejsledovanější túry světa a na americké půdě pak měla severoirská hvězda naposledy v říjnu 2022 na Tour Championship, když později toho roku McIlroy bral titul ještě na CJ Cupu, který se ale hrál v Jižní Koreji.

I proto se hráč, který tuto neděli oslaví už pětatřicáté narozeniny, radoval jako malé dítě, tím spíš, že turnaj s neobvyklým formátem si vyzkoušel v kariéře vůbec poprvé. Ve fanzóně připomínající skoro pokračování oslav loňského rydercupového titulu si s bouřícím davem zazpíval i letitý hit Don't Stop Believin od kapely Journey: jeho pěvecké umění můžete posoudit na videu pod prvním z odkazů níže, milosrdně pro něj překryl jeho vystoupení sborový zpěv fanoušků.

Naopak celkem očekávatelná byla euforie Shana Lowryho, protože rodák z irského městečka Clara je oproti svému parťákovi ještě o tři roky starší, a na kontě měl zatím pouhopouhá dvě vítězství na americké túře, včetně zdaleka největšího kariérního úspěchu v podobě výhry na majorovém The Open v roce 2019. To z něj na druhou stranu dělá jednoho z mnoha hráčů, kteří vyhráli titul z velké čtyřky od té doby, co se to právě McIlroyovi povedlo naposled - a mnozí rádi škodolibě připomínají, že k nim patří třeba i o generaci starší Tiger Woods a Phil Mickelson.

Ale zpět k Lowrymu. Ten de facto na americké půdě nikdy klasický turnaj nevyhrál, kromě dvojic z minulého týdne a britského Open totiž vlastní „jen" výhru z jamkovky WGC-Bridgestone Invitational v roce 2015. Blížící čtyřicítka se postupně podepisuje i na jeho figuře, která nikdy nebyla stoprocentně atletická, takže když mu pořadatelé předali pás s obří přezkou určený vítězům, musel pořádně zatahovat břicho. „Je to trochu těsné," postěžoval si při ceremoniálu vedle stojícímu McIlroyovi, který následně smíchy málem upustil trofej pro vítězný pár...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: twitter.com

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOUR/status/1784737800547381498
https://twitter.com/PGATOUR/status/1784734346080870787


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...