players-tripar-750Když se řekne The Players, každému se jako první vybaví právě tahle jamka. Ikonická sedmnáctka na TPC Sawgrass je patrně nejslavnějším trojparem na světě, ostrovní green výzvou, kterou hráči milují i nenávidí, a fanoušci se pokaždé mají na co dívat. Nejinak tomu bylo i minulý týden, a diváci se dočkali i hole-in-one - ba dokonce hned tří, dosud přitom nikdy v jednom ročníku nepadlo víc než jedno.

Před turnajem vypsali bookmakeři na to, že sedmnáctá jamka uvidí eso, kurz 2,1, každý vklad by se vám tedy sázkou více než dvojnásobil. A tentokrát byste s tiketem v ruce ani nemuseli čekat dlouho, hned v úvodním čtvrtečním kole se totiž trefil přímo do jamky Hayden Buckley. Američan si tuhle trefu náramně užil, a přestože nakonec o jediný úder neprošel cutem do víkendových kol, bude mít na letošní Players asi veskrze pozitivní vzpomínky. Na jeho eso i na obě další se podívejte pod odkazy níže.
I druhý autor hole-in-one nepatří ke jménům, která okupují čelo leaderboardu. Angličan Aaron Rai se přidal k Buckleymu v sobotním třetím kole a jak vidno, logicky tedy na rozdíl od něj prošel i cutem. Ba co víc, na Floridě bral dělené devatenácté místo, což je pro něj společně se stejným umístěním na předloňském The Open asi nejlepší výsledek dosavadní kariéry.

A do třetice relativně neznámé jméno. Finálové kolo ozdobil esem na sedmnáctce Alex Smalley, domácí golfista, který na PGA Tour zatím také mnoho rozruchu nenadělal. Parádní hole-in-one na ikonickém místě mu jistě zvedlo náladu, dělené 69. místo pak pro hráče jeho formátu asi taky není zas úplně k zahození. Celkově to mimochodem bylo v historii turnaje teprve dvanácté eso na slavné jamce...

A není divu, protože populární trojpar není vůbec snadný. Ověřili si to mnozí i minulý týden, například takový Taylor Montgomery tam dokonce trefil ve finálovém kole vodu hned dvakrát (a propadl se kvůli tomu z elitní desítky až na 44. místo). Celkem letos spolykaly vlny kolem ostrovního greenu 58 turnajových míčků, místní pořadatelé pak jen tak mimochodem odhadli, že dohromady, za dobu existence TPC Sawgrass, prý ve vodě na sedmnáctce už skončily bezmála dva miliony balonů - počítáno tedy samozřejmě včetně nejrůznějších rekreačních hráčů.

Připravil: Lukáš Pařenica
Ilustrační foto: youtube.com, screenshot

Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=FufxbPjcat8
https://www.youtube.com/watch?v=ZolFtweifJE
https://www.youtube.com/watch?v=7XHPziYsQd4


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...