ilu-age-750Ruku na srdce, který golfista nesní o tom, že aspoň jednou za život zahraje hole-in-one. A někdy si musí počkat hodně dlouho. Bývalý právník a vášnivý golfista George Farris hraje golf od roku 1954, odehraje i stovku kol ročně, ale zahrát jamku na jednu ránu, se mu za celé ty roky nepodařilo. Ale dočkal se. V 74 letech. A ne jednoho esa, ale rovnou dvou během jediného kola.
Stalo se na hřišti Ohio Prestwick Country Clubu v Uniontownu. Farris vyrazil na golfovou rundu se třemi přáteli a první hole-in-one padla na tříparové devítce.

„Všichni věděli, že jsem v životě eso nezahrál a ve svém věku už jsem se smiřoval s tím, že se mi to už ani nepovede," přiznal Farris. „Radost byla obrovská. A úplně stejnou měli i moji parťáci ve flightu," dodal.
A nejen radost. I pocit úlevy, že to přece jen přišlo. Jenže to nebylo všechno. Celý flight vtipkoval, když došel na další tříparovou jamku č. 14, že nebylo špatné přidat další eso. Přání se jim splnilo o dvě jamky později, na tříparové šestnáctce.
„Bum, rána, míček letěl, dopadl, odrazil se a skončil v jamce. George byl v šoku a my také. Byl neuvěřitelný pocit," prozradil jeden z členů flightu. „Poprvé jsme zažili něco, co by se vlastně ani nemělo stát. Bylo to nepopsatelné, byli jsme v úžasu."

Samotný Farris přiznal, že to byly nejspíš nejšťastnější a nejlepší dvě rány v životě. „Myslel jsem, že se radostí zblázním. Nejsem zase tak dobrý hráč," přiznal Farris.
Přitom šance profesionálního golfisty, že zahraje hole-in-one je podle National Hole in One Registry 3000 ku jedné. Pro průměrného golfistu je třeba tuhle pravděpodobnost vynásobit ještě čtyřmi. A dvě esa za kolo? Podle statistik je taková šance údajně 167 milionů ku jedné.

Farris hraje golf už od roku 1954. „Posledních deset let odehraji aspoň sto kol během roku. Hraju v zimě, v dešti, když svítí slunce a je přes třicet stupňů. A nikdy nic. Ten pocit je úžasný," přiznal Farris.
Navíc i z dalšího důvodu. O jeho golfové vášni dobře věděla i jeho dcera Darah, která ale ve 24 letech podlehla zákeřné rakovině. Ten den, před golfovou rundou byl ještě položit květiny na její hrob a až potom vyrazil na golf. Až jeho manželka ho upozornila na to, že jamky 9 a 16, na kterých esa zahrál, jsou datem narození jejich dcery.

„Byl to snad boží zásah. Jako bych byl ve spojení s dcerou a věřím, že slavila se mnou," přiznal Farris.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...