howland reuters 250Jedna mimořádná golfová výsledková šňůra skončila uplynulý víkend na CJ Cupu v Jižní Koreji. Má ji na svědomí norský mladíček Viktor Hovland a týká se po sobě jdoucích turnajových kol na PGA Tour s výsledkem pod sedmdesát ran. Dvaadvacetiletý hráč si jich připsal plných devatenáct v řadě, což je nový rekord profesionální túry - jeho unikátní série skončila až sobotním kolem korejského klání.

Rekordní zápis se začal psát letos v červnu a celá věc je o to mimořádnější, že Hovland v letošním kalendářním roce načal teprve svou premiérovou profesionální sezonu. Finalové kolo Rocket Mortgage Classic, které v létě zahrál za 64 ran, bylo teprve jeho osmým turnajovým v kariéře na nejprestižnější světové túře, a málokoho asi napadlo, že se začíná rodit nový zápis do golfové historie.

Jenže Hovland je mimořádný talent a mezi nejlepšími golfisty se dlouho rozkoukávat nepotřeboval. Všechna svá čtyři soutěžní kola pak dokázal stlačit pod 70 ran postupně na 3M Open, John Deere Classic a Wyndham Championship, a ve fantastické šňůře pokračoval i na začátku sezony letošní, což zahrnovalo skvělý výkon na Military Tribute at The Greenbrier. Osmnácté kolo pod 70 pak zaznamenal právě v Jižní Koreji během vstupu do turnaje a další přidal v pátek, což znamená o dvě kola lepší výkon, než měl dosavadní držitel rekordu Bob Estes.

Na číslovce 19 se ale mladý Nor nakonec zastavil, v sobotní třetí rundě totiž zahrál přeci jen trochu nevyrovnaně a na poslední jamce si ke všemu připsal double bogey, což znamenalo výsledek 74. Tím mimochodem Hovland vyrovnal své dosud nejhorší skóre na túře, stejný počet ran zahrál ještě jako amatér na březnovém Arnold Palmer Invitational. „Je prima být svým způsobem součástí historie," usmíval se ale i tak mladík, který si při svém rekordním šedesátkovém tažení hned několika turnaji připsal celkové skóre 48 pod par.

Norský nováček na túře má navíc samozřejmě (prakticky doslova) celou kariéru ještě před sebou a může tak v budoucnu zaútočit i na další rekordy, včetně jednoho, který mu tentokrát unikl: v počtu nepřetržitých kol zahraných pod par. Jeho držitelem je Bryson DeChambeau, který v minulé sezóně odehrál na PGA Tour a European Tour dohromady 29 kol pod par. A Hovland dost možná začal svou další sérii hned v nedělním finálovém kole CJ Cupu, kde zapsal opět výsledek začínající šestkou, konkrétně 69, a celkově tak obsadil dělené jednatřicáté místo.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Globe Media Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...