kedik-il-750Shane Lowry na letošním Masters žádnou dramatickou díru do světa neudělal, na druhou stranu si ale připsal dělené 25. místo, což je pro něj při čtvrté účasti v Augustě zatím jeho nejlepší výsledek. Asi nejvíc vzpomínat bude ale po letech stejně na něco úplně jiného. Právě irský golfista byl totiž hráčem, který šel finálové nedělní kolo po boku Tigera Woodse, a měl tedy takříkajíc z první ruky moment, o kterém se mluvilo nejčastěji - Američanův epický výsledkový kolaps na trojparové dvanáctce.

Až bude Lowry jednou na stará kolena vyprávět vnoučatům o své golfové kariéře (a až je omrzí poslouchat o tom, jak vyhrál v roce 2019 britské The Open), může dát k dobru historku o tom, kterak si zahrál na Masters po boku hráče, jehož jako začínající golfista nejvíc obdivoval. A bude to historka opravdu pikantní, jak se minulý týden přesvědčili novináři, kteří se Lowryho celkem logicky na Tigerovo trápení na dvanácté jamce zeptali. Hlavní roli v ní ale kromě Tigera nehraje ani tak Lowry, jako jeho kedík Brian „Bo" Martin.

Oč šlo? Lowry šel s Woodsem nejen finále, ale i první dvě kola. A jak sám potvrdil, Tiger prý během Masters snad pokaždé, když pokazil ránu z týčka, adresoval hlášku svému kedíkovi Joeu LaCavovi. „Tak tohle bylo, jako bys to hrál ty, Joey," prohlásil několikrát po nevydařené ráně. Když pak došlo na dvanáctku a Woods poslal postupně první, třetí a pátou ránu do vody, Lowry i jeho nosič nevěřili vlastním očím. A na následujícím týčku třináctky se prý Lowryho kedík přitočil k hráči a tak, že to slyšeli všichni kromě Woodse, povídá: „Jak by se asi Tiger tvářil, kdybych mu řekl, že tuhle ránu měl místo něho zahrát Joey doopravdy?"

Lowryho prý ten nápad pobavil, zachoval ale dekorum. „Poradil jsem mu, že bych to na jeho místě asi nedělal. Pravdou ale je, že lidi kolem se chichotali a tvrdili, že to měl Brian zkusit," smál se irský hráč. Nad podivuhodnou zápletkou, která vyústila v nejhorší jamkový výsledek Woodsovy profesionální kariéry, pak jen krčil rameny. „Hodně lidí si myslí, že je to jednoduchá jamka: trojpar, 150 yardů... Ve skutečnosti je to ale příšerně těžké místo, jedno z nejtěžších vůbec. Dole se točí vítr a především, green prostě utíká do všech stran, může se tu stát úplně cokoli," upozorňuje Lowry.

Když viděl, jak se jeho dětský idol dvanáctkou doslova protrápil, neměl prý zpočátku slov. „Nemohl jsem tomu uvěřit, jediné, co mi běželo hlavou, bylo: panebože!" přiznal. Na druhou stranu ale připomněl, že Woods se z hrozivého skóre otřepal a na posledních šesti jamkách zapsal pět birdie. „A já jsem si znovu v duchu říkal: panebože! Tentokrát ale z úplně jiného důvodu," uzavřel se smíchem Lowry.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/tiger-woods-nearly-hilariously-teased-10-masters/
https://www.instagram.com/p/CH3VKQZplUz/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...