Henley ReutersAmerický golfista Russell Henley vyhrál v dramatické koncovce turnaj Honda Classic. Druhý titul na okruhu PGA Tour získal díky birdie v rozstřelu, v kterém v Palm Beach Gardens porazil Roryho McIlroye ze Severního Irska, krajana Ryana Palmera a Skota Russella Knoxe.

Turnaj nedohrál favorizovaný Tiger Woods z USA. První hráč světa odstoupil z finálového kola po třinácti odehraných jamkách kvůli bolesti zad. V tu chvíli byl už bez šance atakovat přední příčky. "Jde o křeče v bedrech, které jsem měl od rána," vysvětlil Woods prostřednictvím svého mluvčího Glenna Greenspana.
Trofej měl na dosah McIlroy. Do posledního dne vstoupil bývalý první hráč světa s náskokem dvou ran a na začátku kola vedení ještě o ránu navýšil. Nakonec ale zahrál 74 úderů, čtyři nad par. "Musel bych mít pořádné štěstí, abych vyhrál, a i tak bych cítil, že si to ani nezasloužím," řekl vítěz dvou majorů McIlroy.
Přitom ještě na osmnácté jamce mohl McIlroy rozhodnout, jenomže patem do eaglu minul. "Najdu si na své hře pozitiva, ale chvilku mi bude trvat, než to překousnu, protože první letošní výhra byla opravdu hodně blízko," řekl McIlroy, který promarnil ve finále náskok stejně jako před měsícem na European Tour v Dubaji.
Henley, McIlroy, Palmer a Knox skončili po čtyřech dnech se skóre 272. O vítězi rozhodla hned první dodatečná jamka; na pětiparu zahrál birdie pouze Henley a po loňském triumfu na Havaji si připsal na konto druhý titul na PGA.
"Jsem v šoku, tohle snad ani není možné. Na začátku turnaje jsem na výhru ani nepomyslel, ale doufám, že podobných dnů prožiju v kariéře ještě několik," zářil Henley nadšením. "Nikdy jsem nehrál před tolika fanoušky, bylo to skvělé."
I Henley se ale málem o výhru připravil. Na patnáctce poslal míč do vody a zahrál dvě rány nad par. "Byl jsem příliš nervózní, ale měl i štěstí," řekl.
Palmer, který má na kontě tři výhru na okruhu PGA, skončil už posedmé v kariéře na druhém místě. "Ale smutný z toho rozhodně nejsem," řekl Američan.

Text: ČTK, foto: GlobeMedia/Reuter

Výsledky ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...