fire australia reuters 250Austrálie patří, jak známo, k zemím golfu zaslíbeným, pokračující série katastrofálních požárů tedy celkem pochopitelně nenechala v klidu také řadu světových hvězd tohoto sportu. Nejmenší kontinent se už týdny potýká s ničivým ohněm, peníze na pomoc v boji proti plamenům proto poslali například členové Mezinárodního výběru pro nedávný Prezidentský pohár, který se odehrál právě v Austrálii, konkrétně v Melbourne. Přispěla však i spousta dalších, nevyjímaje třeba sourozenecké duo Američanek s českými kořeny sester Kordových.

Rodina bývalého elitního světového tenisty Petra Kordy má totiž na Austrálii speciální vzpomínky: on sám tady vyhrál svůj jediný tenisový grandslamový turnaj, a obě jeho dcery si u protinožců připsaly jedny z nejcennějších turnajových výher ve svých golfových kariérách. Nijak proto nepřekvapí, že jak Jessica, tak Nelly na svých instagramových účtech zveřejnily závazek, který má finančně přispět zasahujícím hasičům. „Ahoj Austrálie! Protože máš v mém srdci tolik speciální místo, rozhodla jsem se věnovat (na pomoc hasičům) 150 dolarů za každé birdie a 300 za každý eagle zahraný na prvních třech turnajích sezony na LPGA," napsala Nelly a podobný příspěvek přidala i její starší sestra.

Pokud jde o hráče sdružené v mezinárodním výběru pro Prezidentský pohár, sestava z Melbourne věnovala na boj s ohněm v první řadě 125 tisíc dolarů ze svého charitativního fondu. Další příspěvky pak přidali i samotní hráči, například Mark Leishman slíbil za každého berdíka zahraného na havajském Sony Open věnovat pět set, a za každý eagle rovnou tisícovku dolarů. „Samozřejmě jsme všichni už během Prezidentského poháru viděli, kolik toho bylo zničeno, nešlo si nevšimnout třeba i toho kouře," poznamenal domácí hráč. Potěšilo ho, že kolegové z týmu podpořili jeho rodnou zem, a věří, že příslušné instituce prostředky využijí co nejúčelněji.

Rodiny Leishmanova krajana a vítěze víkendového Sony Open Camerona Smithe se pak probíhající tragédie dotkla přímo. Jedním z lidí, kteří kvůli požárům přišli o střechu nad hlavou, byl totiž jeho strýc. Obyvatel městečka Tumbarumba ztratil v ohni svou farmu včetně traktorů a koní. „Přišel zkrátka o všechno. On sám je v pořádku a to je samozřejmě hlavní, ale i tak, je to zkrátka hrozné," krčil rameny Smith, který příbuznému poskytl dočasný domov ve své floridské rezidenci. On sám samozřejmě na boj s plameny také výrazně přispěl a přidali se i mnozí další jeho golfoví krajané, například Matt Jones, Cameron Davis, Cameron Percy nebo Rhein Gibson.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Globe Media / Reuters

Zdroj:
https://www.golfdigest.com/story/cameron-smith-marc-leishman-as-wildfires-rage-at-home-australian-golfers-look-to-raise-money-for-relief-efforts?mbid=social_


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...