block-750Příběh, jaké Amerika prostě miluje, napsal na letošním PGA Championship do té doby většině fandů naprosto neznámý klubový profesionál z Kalifornie Michael Block. Jeho jméno zastínilo i vítěze druhého majoru sezóny Brookse Koepku a turnaj udělal ze sedmačtyřicetiletého domácího hráče ze dne na den celebritu. Jak k tomu došlo?

PGA Championship každý rok nabízí pár míst ve startovní listině takzvaným club-pro, tedy trenérům a členům této asociace. Jedním z nich byl právě Block, který si účast vybojoval děleným druhým místem na letošním PGA Professional Championship. Ovšem pozor, na majoru nehrál poprvé, byla to dokonce už jeho pátá účast na tomto turnaji, nikdy předtím ale ani neprošel cutem. Až letos, a co víc, první dvě kola zahrál v paru, takže byl na leaderboardu v elitní desítce.

A strhl se pochopitelně rozruch. Block si pak třetí kolo zahrál po boku Justina Rose, který prý patřil vždy k jeho idolům, a světe div se, ani tam jeho příběh zdaleka neskončil. Další kolo v paru, stále umístění v top 10 a pro nedělní rundu mu pořadatelé přidělili - Roryho McIlroye! Když se to domácí veterán dozvěděl, ztratil na chvilku v přímém přenosu řeč. „No, to bude asi legrace," prohodil pak, aniž by samozřejmě tušil, jak velká.

Dlouho to sice vypadalo, že mu přeci jen dochází dech, pak ale nastoupil na tříparovou patnáctou jamku a jeho míček po ráně sedmičkou zamířil bez jediného dopadu na zem přímo do jamky! „Nejdřív jsem myslel, že to prostě bylo jen někam blízko k vlajce," přiznával pak Block, že balon pořádně neviděl a netušil, proč diváci šílí a McIlroy ho jde objímat. Až pak mu to došlo. Hole-in-one, první na PGA Championship od roku 2020, a jediný na celém letošním turnaji!

Ani to ale ještě nebyl konec pohádky o golfové Popelce. Block se pohyboval na patnáctém místě pořadí a právě tahle příčka by mu zajistila účast i na příštím ročníku turnaje. K tomu ale potřeboval na poslední jamce zahrát par, přičemž druhou ránu zatáhl výrazně doprava, hluboko pod úroveň greenu. Těžko řešitelnou situaci ale zvládl, přihrál si na tři metry a následný pat se štěstím proměnil. „Ani tohle jsem nevěděl, nikdy se nedívám na leaderboard," tvrdil domácí svéráz po turnaji, každopádně všechno klaplo a opravdu jej uvidíme ve startovním poli i za rok.

A nejen to, jeho pouť turnajem rezonovala natolik silně, že si vysloužil i divokou kartu na Charles Schwab Challenge, která se hraje tento týden. V Oak Hills si pak vydělal na 250 tisíc dolarů, což v přepočtu představuje přes dva tisíce lekcí, které by na takovou částku musel udělit svým klientům v domovském Arroyo Trabuco Golf Clubu. Tam mu mimochodem v neděli nadšeně fandilo pěkných pár desítek lidí, a na internetu je k vidění i promo video tohohle místa, v němž hraje hlavní roli právě klubový trenér. Po uplynulém víkendu má bezpochyby o klientelu nadlouho postaráno...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: youtube.com

https://en.as.com/other_sports/how-did-michael-block-qualify-for-the-tournament-pga-championship-qualification-criteria-n/
https://twitter.com/PGATOUR/status/1660076887329198080
https://twitter.com/PGATOUR/status/1660394176486187008
https://www.youtube.com/watch?v=zjcn1pU3tmA


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...