ilu-money-pixabay-750V golfu se hraje o velké peníze. To není žádné tajemství ani nějaké senzační odhalení. Jak jsou na tom ale ti nejlepší golfisté a jejich výdělky ve srovnání s ostatními sportovci. Nestojí si vůbec špatně. Mezi čtveřicí světových sportovců s nejvyššími finančními příjmy v kariéře totiž figurují hned tři golfisté.

Pravdou ale je, že první příčka patří basketbalistovi. Podle odborného magazínu Sportico si během své kariéry vydělal nejvíc hvězdný Michael Jordan. A to neuvěřitelných 2,62 miliardy dolarů.

„Až" na druhém místě je první z golfistů a není to žádné překvapení: Tiger Woods. Vítěz patnácti majorů nastřádal 2,1 miliardy dolarů. Během kariéry si Woods jen na turnajových prize money vydělal téměř 121 milionů dolarů. Jeho nejvyšší příjmy ale pocházejí z reklamních smluv. Ostatně, za posledních dvanáct měsíců si na golfu vydělal jen necelých 200 tisíc dolarů, ale stále dokázal dát dohromady 62 milionů dolarů z aktivit mimo golfové hřiště.

Druhý mezi golfisty a celkově na třetím místě se drží zesnulý Arnold Palmer s výdělkem 1,5 miliardy dolarů. Hráč s přezdívkou King opustil golfová hřiště už dávno, ale ještě až do svého úmrtí v roce 2016 vydělával ročně kolem 30 milionů dolarů. Během své padesátileté kariéry na PGA Tour a mezi seniory si sice vydělal „jen" 3,6 milionu dolarů, ale byl neustále reklamním a marketingovým tahákem. Včetně padesát let trvající smlouvy s firmou Rolex.

Jeho věčný rival a také velký přítel Jack Nicklaus na čtvrté pozici za ním s výdělkem 1,35 miliardy dolarů zaostal jen velice těsně. Jen za prodej menšinového podílu ve společnosti Nicklaus Cos. v roce 2007 inkasoval Zlatý medvěd 145 milionů dolarů.
Ze stále aktivních golfistů se drží vysoko i Phil Mickelson. Tomu v žebříčku nejlépe vydělávajících sportovců náleží 11. příčka s příjmy ve výši 885 milionů dolarů. V Top 25 sportovců s nejvyššími příjmy pak figuruje ještě Greg Norman s příjmy 555 milionů dolarů na 15. pozici.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Pixabay


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...