Stricker-getty-750Sezóna na seniorské PGA Tour Champions míří tento týden do tradičního velkého finále, golfisty nad padesát let sdružené na této šňůře totiž čeká už jen závěrečný podnik, Charles Schwab Cup Championship. Na tenhle turnaj se probojovalo jako vždy šestatřicet nejlepších světových golfových veteránů, a nutno říci, že to byly minulý týden na TimberTech Championship místy velmi dramatické momenty.

V první řadě ale musíme připomenout, že zásadní náboj, tedy otázku kdo se stane celkovým vítězem, už pro letošek seniorský Charles Schwab Cup ztratil. Na „vině" je v tomto případě Steve Stricker (na úvodním snímku), skvělé výkony předminulého kapitána amerického rydercupového týmu jej totiž katapultovaly do čela průběžného pořadí s tak velkým náskokem, že už o titul nemohl přijít dokonce ani před začátkem předposledního turnaje – něco podobného se stalo teprve potřetí v historii téhle seniorské túry.

V arizonském Phoenixu se tak tento týden od čtvrtka do neděle utkají jeho soupeři během Charles Schwab Cup Championship jen o celkové druhé místo – a všichni včetně Strickera samozřejmě alespoň o trofej za turnajové prvenství. Zatím drží v celkovém žebříčku druhou pozici legendární německý veterán Bernhard Langer (mimochodem, oproti šestapadesátiletému Strickerovi o plných deset let starší), a průběžně třetí je Padraig Harrington, který se radoval právě minulý týden na TimberTech Championship.

Nejzajímavější věci se ale v Boca Raton na Floridě děly takzvaně na bublině, tedy na místech, která ještě jako poslední zajišťovala postup do sezónního finále Charles Schwab Cupu. Pětatřicáté místo nakonec urval jihokorejský golfista Charlie Wi, a to díky tomu, že na předposledním turnaji dokázal uhrát dělené druhé místo a poskočit v žebříčku o plných devatenáct pozic.

Tu úplně poslední postupovou příčku pak vybojoval domácí Rob Labritz a bylo to opravdu o fous, přesněji o jednu jedinou ránu. Hráči, který se kdysi proslavil slušným umístěním jako klubový profesionál na PGA Championship 2010, k tomu stačilo bogey na poslední jamce turnaje, proměnit ale k němu musel i tak ne úplně jednoduchý dvouapůlmetrový pat. Stalo se a Labritz míří na Floridu. Kromě už jmenovaných jej tam ze známých jmen doplní třeba Ernie Els, Alex Čejka, Miguel Angel Jiménez, K.J.Choi, Vijay Singh, Darren Clarke či Colin Montgomerie.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://www.pgatour.com/pgatour-champions/article/news/latest/2023/11/05/see-who-qualified-for-the-charles-schwab-cup-championship-fully-exempt-top-36-timbertech-drama-rob-labritz-charlie-wi


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...