masters-nw-250Nejsledovanější golfový turnaj planety se letos v tradičním jarním čase odehrát nemohl a je asi zbytečné připomínat proč. Pořadatelé Masters v Augustě prozatím počítají s náhradním listopadovým termínem, experti z webu Golf.com si ale řekli, že by byla škoda nezahrát si na spisovatele fan-fiction. Uspořádali proto 84. ročník už nyní, a čistě ve své fantazii. Bláhové? Možná, ale rozhodně zábavné, autoři si totiž se scénářem opravdu vyhráli, takže o zvraty nebyla v turnaji, který se nikdy nehrál, nouze. Ostatně, posuďte sami.

Šlo o opravdu zevrubnou práci, v několika prvních dílech seriálu se tak tvůrci zaměřili i na dny před turnajem a podrobně zmapovali třeba příjezd obhájce loňského prvenství Tigera Woodse, nebo přípravu dalších favoritů Dustina Johnsona a Brookse Koepky. První kolo? Asi byste ani v nejdivočejších snech neuhodli, kdo ho vyhrál. Překvapiví lídři po čtvrtku sice k Masters patří (vzpomeňme třeba na Mika Donalda v roce 1990, Alvaro Quirose v roce 2011 nebo před třemi lety Charley Hoffmana), ale autorům fiktivního letošního Masters vyšel jako nejlepší po prvním kole... vítěz z roku 2003, Kanaďan Mike Weir, kterému bude v květnu padesát! Jeho 65 ran předčilo i dvojici Koepka-McIlroy, která byla spárována spolu.

Ani ve druhém kole ovšem nebyla o nečekané záležitosti nouze, fantazie tvůrců totiž pracovala naplno. Tak například se v Augustě strhl nejsilnější vítr, jaký kdy hřiště v dubnu zažilo. „S takovou jsme mohli hrát klidně v listopadu a vyšlo by to nastejno," prohlásil dokonce Kevin Kisner, který žije nedaleko a místní počasí zná jako málokdo. Drsné podmínky přetavil ve velký návrat Jordan Spieth, který přitom v prvním kole nastřílel hrozivých 78. Páteční větrná loterie ho ale vrátila do hry, zahrál 64 a jako jeden z pouhých tří hráčů se dostal pod par hřiště! „Řeknu vám, že zahrát v takovém počasí 64 je jako zahrát 59 v běžných podmínkách," nešetřil uznáním i obhájce trofeje Tiger Woods.

Pokud už jste se při čtení trochu nechali strhnout, připomeňme, že se pořád pohybujeme ve zcela fiktivním scénáři. Taky vás ale zajímá, co se dělo ve třetím kole? Tak především se jako zázrakem umoudřilo počasí, a jak už to bývá, na čele leaderboardu se začala množit známá jména. Na konci sobotní rundy vedli společně Woods a McIlroy, o ránu zpět pak byli Spieth, Koepka a také Phil Mickelson, další letošní padesátník.

Jistě už nemusíme podotýkat, že v neděli to bylo neuvěřitelné drama; koneckonců, každý dobrý příběh potřebuje ve finále napětí. Autoři už navíc nešetřili ani notnou nadsázkou, takže kupříkladu loňský vítěz Tiger Woods v jejich fiktivním scénáři už už sahal po obhajobě zeleného saka, chybělo mu proměnit poslední kratičký putt - jenže vzápětí se sám diskvalifikoval, protože odhalil, že hraje omylem s jiným míčem než na začátku kola! Šokovaným rozhodčím nezbylo, než jeho nesmírně sportovní gesto, které vešlo do dějin, oznámit divákům a soupeřům, takže boj o titul svedli v pondělním dodatečném play-off Jordan Spieth a Rory McIlroy. Radoval se nakonec Severní Ir a konečně získal své první zelené sako.

Nevěříte, že by se podobný scénář mohl odehrát? Inu, uvidíme (doufejme) letos v listopadu...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.golf.com/news/features/2020/04/09/masters-that-never-was-surprise-leader-after-first-round/
https://www.golf.com/news/features/2020/04/11/masters-that-never-was-spieth-surges-in-tough-conditions/
https://www.golf.com/news/features/2020/04/11/masters-that-never-was-tiger-woods-rory-mcilroy-lead/
https://www.golf.com/news/features/2020/04/12/the-masters-that-never-was-tiger-dqs-mcilroy-spieth-play-monday/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...