Morikawa-Colin-GMR-750Open Championship, které je nejstarším golfovým majorem světa, v loňském roce kvůli koronaviru neproběhlo. Letos už se však vrátilo, a dokonce i s davy fanoušků. Před těmi si nejlépe vedl Američan Collin Morikawa, jenž ve svých čtyřiadvaceti letech získal už druhý major v kariéře.

„Nejsem tady jen proto, abych zažil atmosféru Open nebo se o něm něco dozvěděl," hlásil sebevědomě. V Evropě se přitom představil teprve podruhé a na Open si odbyl premiéru. „Ano, je to turnaj, který jsem dosud nikdy nehrál, ale už jsem dva roky profesionál a vím, co dělat. Mým cílem je vyhrát," dodal.

Generálku na Scottish Open sice nezvládl a obsadil až dělené 71. místo, na posledním letošním turnaji z kalendáře velké čtyřky už ale zářil. Připsal si sice teprve osmý start na majoru, přesto působil neuvěřitelně klidně a celou dobu si šel za svým cílem. „Jsem rád, že na hřišti vypadám klidně, protože nervy uvnitř pracují. Ale ty nervy zároveň usměrňuji do hry a do energie, což mě odvádí od strachu. A to je přesně to, co chci a co potřebuji," podělil se o vítězný recept.

Mladý Američan zároveň napodobil legendárního Tigera Woodse, když vyhrál dva majory před svými pětadvacátými narozeninami. Taky je prvním hráčem v golfové historii, který získal dva majory během svých debutů. „Tohle je zdaleka jeden z nejúžasnějších momentů mého života. Stát se vítězem Open na takovém hřišti a v takové atmosféře, běhá mi z toho mráz po zádech."

Po Open Morikawu čekaly olympijské hry v Tokiu, na kterých dělil čtvrté místo, ještě předtím ale stihl pořádně oslavit svůj velký úspěch. Společně s kedíkem Jakovicem slavili se slavným Claret Jugem. „Nalili jsme do něj nějaké pivo. Jaké bylo, to vám už neřeknu. Byli jsme na hotelu a JJ měl narozeniny, takže jsme jich tam nalili docela dost a báječně si to užili. Naplnili jsme ho také šampaňským, zažili jsme dva skvělé dny," usmál se golfista, jenž po turnaji poskočil na třetí místo světového žebříčku.

Převzato z časopisu GOLF 8-9/2021
Text: Petr Sobol, foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...