hat abuRory McIlroy a Tyrrell Hatton, dva hlavní protagonisté, kteří se v průběhu čtyřdenního klání Abu Dhabi HSBC Championship přetahovali o vedení. Nakonec uspěl druhý jmenovaný, když se mezi oba borce vklínil ještě druhý Australan Jason Scrivener.

McIlroy předvedl parádní vstup do úvodního klání sezony na EPGA Tour. Na hřišti Abu Dhabi GC obešel kolo bezchybně a ozdobil jej osmi údery pod par. O den později však zahrál pouze v paru, čehož využil Tyrell Hatton. Po třetí rundě byl ovšem zase na koni Rory, byť do finále šel s náskokem jediného úderu na Hattona. A protože McIlroy pouze zopakoval výsledek ze druhého kola (72), Angličan se chopil své šance a 66 ranami ovládl celý podnik s náskokem čtyř ran na druhého Scrivenera, který se rovněž blýskl šesti ranami pod par.

„Upřímně řečeno, jde o neskutečný výsledek," radoval se Hatton. „Ani když jsem proměnil pat na závěrečné jamce, necítil jsem se jako vítěz, ale jsou to úžasné pocity. Vždycky rád zahajuju sezonu v Abu Dhabi, a když teď na trofej přidají mé jméno, vnímám to jako velkou poctu. Vítězství mi přinese také hodně bodů do žebříčku pro Ryder Cup, který je jedním z mých cílů. Dnešní večer si užiju, ale pak už se musím koncentrovat na další turnaj," dodal.

Kompletní výsledky turnaje: www.europeantour.com/european-tour/abu-dhabi-hsbc-championship-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tou/Abu Dhabi HSBC Championship


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...