Lowry OpenShane Lowry předvedl perfektní představení a po zásluze slaví zisk prvního majoru v kariéře. Na hřišti Royal Portrush se do sdíleného vedení dostal po druhém kole a od té doby jej z čela nikdo nesesadil. Ba právě naopak, Ir, třebaže v závěrečné rundě nedokázal skóre stlačit pod par hřiště, soustavně svůj náskok navyšoval až na výsledných šest úderů, které jej v cíli dělily od Angličana Tommy Fleetwooda.

Zcela zásadní krok k pozdější výhře, jež se ve finálové rundě rodila ve složitých podmínkách, učinil rekordním „nástřelem" v sobotu, kdy uhrál 63 úderů a soupeřům vzal vítr z plachet. Konečný účet vítěze zní patnáct ran pod par. „Stále tomu nevěřím a bude mi pár dní trvat, než to vstřebám," dodával šťastný šampion, který si však na hřišti počínal s neskutečnou rozhodností. „Když jsem šel po osmnácté ferveji, byl jsem až neuvěřitelně klidný. Je neskutečné sedět tu s trofejí a vidět na ní své jméno."

Úplně rozdílné pocity zažíval naopak domácí favorit Rory McIlroy, jemuž krutě nevyšlo úvodní kolo (+8). Ačkoliv se o den později snažil, seč mu síly stačily (-6), cut mu o jedinou ránu unikl. Postup nevyšel ani dalšímu z favoritů Woodsovi či Mickelsonovi, dále Poulterovi, Harringtonovi či oblíbenci zdejších fanoušků Clarkeovi.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019062/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...