Li OmegaKrásný a napínavý souboj nabídl další z podniků European Tour – Omega Dubai Desert Classic. Bitva o vítězství se točila zejména kolem dvou hráčů, bývalé světové jedničky Roryho McIlroye a dvaadvacetiletého Číňana Haotonga Li, který už dal o sobě hlasitě vědět v loňské sezoně.

Do finále vstupoval s náskokem jediné rány Číňan. Lepší výchozí pozici si vypracoval ve třetí rundě, v níž zapisoval 64 ran. Do závěrečného kola nicméně vstoupil bogey, a tak se ještě na první devítce oba soupeři výsledkově srovnali. V nástupu do té druhé McIlroy zavelel k útoku a odpoutal se o jednu ránu, vzápětí však poprvé chyboval. Li ale rovněž zaváhal, a to hned dvakrát, na desítce a dvanáctce.

V tu chvíli se zdálo, že zkušenější z obou golfistů si dojde k titulu, leč čínský mladík nesložil zbraně a po strhujícím závěru, kdy počínaje třináctkou ukrojil ze svého skóre čtyři rány, si došel pro cenný titul, okořeněný McIlroyovým skalpem. Tomu byla pramálo platná birdie z posledních dvou jamek. „Na posledních čtyřech jamkách jsem zahrál nejlepší údery ve své golfové kariéře. Jsem šťastný, že mohu nad hlavu pozvednout trofej pro vítěze," radoval se Li.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018010/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Omega Dubai Desert Classic


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...