Smith-Cameron-Open-750Kolik piv se asi tak může vlézt do Klaretového džbánu, slavné trofeje za vítězství na britském Open? Cameron Smith, který minulý týden ovládl jubilejní 150. ročník legendárního turnaje, to ověřil za vás. Australský golfista už na tiskovce po svém triumfu mluvil o tom, že ho tahle otázka vždycky zajímala, takže fanouškům na sociálních sítích později dodal správnou odpověď i s videem.

O tom, že by jeden z hráčů s nejlepší formou posledních měsíců mohl vyhrát svůj první major, se mluvilo vlastně už od dubnového Masters. Smithovi ale zatím vždycky něco chybělo, a přestože stihl ovládnout The Players považované za jakýsi neoficiální pátý major, jinak mu letos na turnajích velké čtyřky karty vůbec nešly do ruky. Až v St. Andrews, posvátném místě braném za prapůvodní domov golfu, to konečně klaplo.

A brzy devětadvacetiletý rodák z Brisbane tentokrát nenechal nikoho na pochybách, že přišel jeho čas. Po prvních dvou kolech měl na kontě 131 ran, nikdo v historii nezahájil The Open v St. Andrews lépe. Další čísla? Co třeba epochální statistika Smithových patů ve druhém kole? Australanovi napočítali délku proměněných patů na celých 77 metrů, to je nejvíc za kolo v celé historii měření na PGA Tour! Pozdější vítěz překonal dosavadní rekord dnes už zapomenutého Brenta Geibergera z roku 2006 i nedávný skvělý počin Daniela Bergera z 3M Open v roce 2019.

Definitivní razítko na majorový titul ale přišlo na předposlední jamce. Smith se na obávané čtyřparové sedmnáctce ocitl druhou ranou v neoblíbeném místě, a domácí diváci si šuškali, že odtud půjde par zachránit jen těžko. Chyba lávky, šampionovi na to stačily dvě rány putterem a právě to byl moment, který turnaj rozhodl - připomenout si ho můžete ve videu pod třetím z odkazů níže.

Smith si tak mohl na další štaci odvážet cennou trofej, při čemž ho nafotili fandové v letadle - Klaretový džbán byl pochopitelně pečlivě uložen v cestovní bedně, ovšem s takovýmhle nákladem opravdu necestujete každý den. A malí golfisté si možná teď začnou nechat růst deku neboli mullet, účes, který byl - pravda - moderní naposledy v devadesátkách, a který u nás proslavil hlavně hokejista Jaromír Jágr. Mimochodem, pokud jde o ta piva, tak do legendární britské trofeje se prý vlezou skoro přesně dvě, víc ani ťuk. Vsaďte si ale na to, že v Austrálii jich po výhře golfového krajana padlo mnohem, mnohem víc...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOUR/status/1548023342090727431
https://www.instagram.com/p/CgJ-e8wAXm6/
https://www.instagram.com/p/CgKG5eVFlYc/
https://www.instagram.com/p/CgJ_bN4ALXX/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...