ilu penizeJsou jména, která při zmínce o žebříčku dvaceti nejlepších golfistů v moneylistu PGA Tour asi bez potíží vystřelí každý věci znalý fanoušek. Možná vás ale překvapí, že se v tomhle prestižním seznamu objevují i osobnosti, které by tam nejspíš čekal málokdo. Také v golfu totiž platí: vydělávat se musí umět, a vyhrávání není zdaleka všechno.

Kteří ze současných hráčů či hvězd nedávné minulosti se tedy dostali až mezi dvacet největších golfových boháčů? Pro začátek jedna obecná informace: PGA Tour má v tuto chvíli deset členů, jejichž kariérní příjmy se vyšplhaly už přes padesát milionů dolarů, dále pak dalších osm golfistů, kteří dokázali na výdělcích zdolat alespoň čtyřicetimilionovou hranici, a pokud jde o hranici třiceti milionů dolarů, tu prozatím pokořilo osmatřicet hráčů.

Bezpochyby nikoho pak nepřekvapí, že na samotném vrcholu neohroženě trůní Tiger Woods. Legendární Američan si už během své bohaté kariéry přišel na více než 120 milionů dolarů a podle všeho s vyděláváním peněz zdaleka nekončí. Také druhé místo by asi leckdo trefil, okupuje ho totiž Woodsův krajan a soupeř z loňského The Match, při kterém bylo ve hře kulatých devět milionů dolarů, Phil Mickelson. Ten také tuhle sumu loni vyhrál, takže není divu, že celkově už se s vydělanými miliony v kariéře pomalu blíží ke stovce.

Třetí a čtvrté místo zatím drží veteráni Vijay Singh a Jim Furyk, už na pátém je ale nejúspěšnější zástupce mladší generace - pro někoho možná překvapivě Dustin Johnson s dosavadním výdělkem něco přes 60 milionů dolarů. Až šestý přichází na řadu první Evropan, nebo chcete-li zástupce britských ostrovů, konkrétně Justin Rose, následuje Australan Adam Scott a pak pro někoho „až" osmý v pořadí Rory McIlroy, kterému ani parádní příjem z letošního FedEx Cupu nepomohl výš, než přes hranici 50 milionů dolarů.

Další jména jako Kuchar či Garcia by asi člověk čekal, stejně jako ostřílené veterány Davise Lova III nebo Ernieho Else, zaujme ale sedmnáctá příčka, na níž najdete s kariérním výdělkem více než čtyřiceti milionů dolarů jméno Davida Tomse. Američan, kterému bude v lednu třiapadesát, stále ještě hraje na veteránské PGA Champions Tour, jeho trofeje ale ve srovnání s výše uvedenými hvězdami přeci jen působí o něco hubeněji, vždyť si připsal jediné vítězství na majoru (v roce 2001 vyhrál PGA Championship) a jinak má na největších turnajích golfového světa za své maximum dělená čtvrtá místa.

Přesto za sebou Toms nechal třeba dvojnásobného šampiona Masters Jordana Spiethe (18. místo), který má zatím pravda odehráno o spoustu sezon méně, ale i zkušeného Brendta Snedekera (20. příčka), o aktuální světové jedničce Brooksi Koepkovi ani nemluvě - ten se zatím musí v tomhle žebříčku spokojit až s šestatřicátou pozicí. První dvacítku i kompletní pořadí hráčů podle kariérních výdělků si můžete projít pod odkazy níže:

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golfweek.com/2019/11/26/top-20-money-winners-in-pga-tour-history/
https://www.pgatour.com/stats/stat.110.html


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...