ilu paragrafy-750-ingBydlet v domě na golfovém hřišti je pro někoho naplněným snem, pro jiného se může proměnit v noční můru. Ta druhá možnost je případem rodiny Tenczarových bydlících v domě u fairwaye jamky č. 15 v Indian Pond Country Clubu v Massachusetts. I proto se s klubem soudí o náhradu škod způsobenou „zatoulanými" míčky. A nejde o malé peníze – ve hře je téměř pět milionů dolarů. Když se na jaře 2017 Erik a Athina Tenczarovi přestěhovali do svého nového domu u hřiště Indian Pond Country Clubu, měli pocit, že je to jejich dům snů. Co by se asi tak mohlo pokazit?

Jak se ukázalo, idylka a nadšení z nového bydlení vzala poměrně záhy za své. To proto, že jejich dům, oni samotní i jejich děti byli poměrně často vystavováni ohrožení golfovými míčky po nepovedených ranách. Golfové míčky se nejen objevovaly na jejich zahradě, ale také rozbíjely okna, poškozovaly dům a donutily jejich tři dcery, aby si při hře na zahradě brali na hlavu cyklistickou helmu.

Podle deníku The Boston Globe rodina během čtyř let posbírala na svém pozemku a v domě téměř sedm stovek míčků. Rozbitá okna už přestali opravovat, místo toho je opatřili plastovým ochranným povlakem. Vybudovali i speciální přepážku, aby aspoň částečně ochránili i střechu svého domu.

„Je to jako střelba, když míčky trefí dům. Emočně to zvládáme jen velice stěží," přiznala Athina. I proto po čtyřech letech manželé podali žalobu na klub za neoprávněné a opakující se vniknutí.
Jak uspěli? Soud v Plymouthu jim přiznal 3,5 milionu dolarů jako odškodné. S úroky to činí celkem 4,9 milionu dolarů.

Klub na to reagoval tím, že přemístil odpaliště patnáctky. Od té doby uplynulo už několik měsíců a Tenczarovi mají stejnou dobu klid. Žádný míček už na jejich pozemku ani domě nepřistál.

Právníci klubu od března usilují o zrušení rozsudku. „Věděli jsme, že když se stěhujeme ke golfovému hřišti, musíme počítat s možností narušení klidu a soukromí. Ale nebyli jsme připraveni na takovou intenzitu, rozsah a frekvenci," přiznala Athina.
Golfové „projektily" rodičům i jejich dcerám připravili řadu nebezpečných okamžiků. Jednou trefil do nohy manžela Erika, když odepínal malou dceru ze sedačky, jindy míček prorazil okno v podkroví, nebo do dětského pokoje a střepy skončily mezi hračkami.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...