duke2"Pořádně jsem bušil na dveře a je to tu," řekl Duke, jenž hraje profesionálně od roku 1994. Jeho maximem na turnajích PGA Tour byla dosud tři druhá místa. Při 187. startu na americkém golfovém okruhu PGA Tour se Ken Duke dočkal v Cromwellu svého prvního vítězství. Čtyřiačtyřicetiletý hráč porazil v dodatečném rozstřelu na druhé jamce dalšího Američana Chrise Strouda a zajistil si prémii 1,098 milionu dolarů (21,7 milionu korun).

Po čtyřech kolech v Cromwellu měl bilanci 268 ran stejně jako Stroud, který rovněž usiloval o premiérovou výhru. Díky birdie na druhé přidané jamce pro sebe rozhodl play off Duke, který do Travelers Championship vstupoval jako 144. hráč světového žebříčku.
První titul na PGA Tour dokázal Duke získat jako nejstarší hráč za posledních 18 let.
Třetí skončil Kanaďan Graham DeLaet, který se rozhodl za každé své birdie věnovat 1000 dolarů obětem záplav v provincii Alberta, při nichž zemřeli nejméně tři lidé a 75.000 osob muselo opustit domov. "Snad to aspoň trochu pomůže. Pořád s nimi soucítíme," řekl DeLaet, jenž hrál v neděli s čepicí s nápisem "Pro Albertu". O víkendu zahrál birdie devětkrát.

Text: ČTK, foto: Globe Media Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...