RoscoLídr evropského žebříčku Rory McIlroy měl před závěrečným kolem Genesis Scottish Open nejlepší výchozí pozici, malé rozestupy nicméně slibovaly drama. A na to také došlo. Severoirský golfista na první devítce klopýtal, a tak ho na čele vystřídali jiní hráči, jednu chvíli Korejec An, do závěrečných okamžiků však kartami míchal Skot MacIntyre.

Rory ale na druhé devítce zmobilizoval síly a v samém závěru dvěma berdíky strhl vítězství na svou stranu. Týden před Open tak hodil soupeřům pomyslnou rukavici. MacIntyre se ve finále dopustil jediné chyby, a to na pětiparové šestnáctce. Musí jí však hořce litovat, neboť ho stála play-off. McIlroy přidal druhý titul z Rolex Series v řadě a poprvé se radoval na skotské půdě, celkově na DP World Tour vybojoval šestnácté vítězství.

„Je to úžasné," konstatoval. „Pro Race to Dubai, pro FedEx Cup, obecně i pro moje sebevědomí. Mluvil jsem o tom na začátku týdne, že bych rád letos znovu zvítězil na obou stranách Atlantiku, a byla to docela dlouhá cesta. Dostal jsem ze sebe to nejlepší, zejména poté, co jsem na šestnáctce neproměnil pat do birdie. Doufal jsem, že na posledních dvou jamkách jednu ránu uberu, dva berdíky představují bonus navíc. Možná to v závěru byly dvě nejlepší rány železy v sezoně a navázal jsem na to dobrými paty," ohlížel se za průběhem finále.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/genesis-scottish-open-2023/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...