pres-cup-750Deváté vítězství v řadě si minulý týden připsali golfisté USA na Prezidentském poháru. Roli vysokých favoritů naplnili Američané na domácí půdě relativně v pohodě, byť jejich soupeři z Mezinárodního týmu měli několik momentů, kdy suverenitu hvězd lehce nalomili. Nestačilo to ale, a v Quail Hollow mohly propuknout tradiční bouřlivé oslavy s doutníky, pohárem plným piva a nějakými těmi tanečky. Letos ale - trochu paradoxně, leč přitom vlastně pochopitelně - nezůstal v tomhle směru pozadu ani celek poražených.

Sestava kolem Matsuyamy, Scotta a dalších ostřílených jmen totiž v mnoha ohledech předčila očekávání. Připomeňme, že letošní ročník druhé nejvýznamnější týmové soutěže nabídl rekordních 14 nováčků z celkových 24 hráčů, přičemž právě sestava zbytku světa mimo USA a Evropu se na tomhle počtu podílela hned osmi jmény! Davis, Lee, Conners, Muňoz, Pendrith, Perreira, Kim a Bezuidenhout si zahráli Prezidentský pohár vůbec poprvé - a především korejští hráči proměnili čtyřdenní turnaj ve svoji show.

Až si mnozí z jejich snaživých emocí a gest trochu utahovali. „Tom Kim právě vyhecoval diváky, zatočil holí a ostentativně rychle zvedal týčko hned poté, co jeho drive zamířil přímo do fervejového bankru," všiml si třeba pobaveně známý golfový publicista Dylan Dethier. Právě mladíček Kim ale jinak právem sklidil pochvalu, zkušenějším Američanům totiž notně zatápěl a při své premiéře patřil k největším hvězdám celého klání.

Bylo tedy co slavit i na mezinárodní straně, a třeba Sungjae Im se nechal zvěčnit, kterak na jakési party velmi věrně napodobuje autora někdejšího slavného diskopopového hitu Gangham Style. Kedík Hidekiho Matsuyamy se pro změnu pochlubil, že na vlastní tělo posbíral podpisy všech amerických soupeřů - včetně trochu škodolibého Sama Burnse, který mu podle dostupných fotografií na hruď připsal „Sam Burns je tvůj táta".

To Američané podle jednoho z nejstarších hráčů v kádru Kevina Kisnera sice na hřišti zářili, ale s oslavami už to - alespoň podle něj - bylo horší. „Nikdy jsem neviděl tak slabé pařmeny. Asi proto vybrali do týmu i mě," vtipkoval na závěrečné tiskovce veterán, který v neděli za rozhodnutého stavu nepotvrdil svou skvělou bilanci v jamkovce a podlehl Bezuidenhoutovi. Mrzet ho to ale samozřejmě nemuselo, protože další triumf domácím už dávno nikdo vzít nemohl. A že se pořádnou kocovinu podařilo nahnat, potvrdil v pondělí na Twitteru známý vtipálek Max Homa. „Update: necítím se dobře," napsal stručně, a jeho parťák Justin Thomas mu lakonicky odpověděl: „Retweet"...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/us-beats-internationals-win-presidents-cup/
https://www.instagram.com/p/CjBFcsAsMSp/
https://twitter.com/Sean_Zak/status/1574439362191843329
https://twitter.com/PGATOUR/status/1574543333208346642


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...