DeChambeau-250Titul na nadcházejícím Omega Dubai Desert Classic bude tento týden obhajovat Bryson DeChambeau - a jen tak mimochodem, v tamním Emirates Golf Clubu má svým způsobem unikátní bilanci, protože tam kromě loňského turnaje startoval už jen v roce 2016 ještě jako amatér, a také v této kategorii byl tehdy nejlepší. Kolem mladého Američana bylo i během letošní zimy hodně rušno, pohříchu ale ani ne tak kvůli jeho golfovým výsledkům. Jak se mu povede na ikonickém nejstarším turnaji European Tour v oblasti Blízkého východu?

Už jsme v naší rubrice několikrát psali o tom, že DeChambeau se rozhodl v pauze na přelomu roku naprosto zásadním způsobem nabrat svalovou hmotu. O tom, jak se to projeví na kvalitě jeho hry, se budeme moci přesvědčit už od toho čtvrtku do neděle, samotný hráč ale nemá sebemenší pochybnosti - až to někdy hraničí trochu s tlučhubovstvím. Na tiskovce před turnajem nejprve zapáleně popisoval, jak trávil i přes tři hodiny denně v posilovně a nakolik dramaticky se mu prodloužily rány driverem. Následně pak na otázky týkající se zpřísnění postihů pomalé hry na obou největších golfových túrách šestadvacetiletý Američan, který je právě nekonečnou přípravou před ranami nechvalně proslulý, odpověděl podobně sebevědomě. „Vezmu-li v úvahu, jak daleko momentálně dokážu zahrát, nemyslím si, že by pomalá hra měla být pro mě nějaký problém," kasal se.

Rozruch před časem způsobilo také DeChambeauovo online hraní mezi mládeží oblíbené střílečky Fortnite, přesněji jeho nefiltrované komentáře, které během hraní trousí k aktuálnímu golfovému dění. A ani v tomto směru světová sedmnáctka minulý týden nezklamala. DeChambeau se totiž na populární streamovací platformě Twitch tentokrát vyjádřil k Brooksi Koepkovi, konkrétně k jeho svalstvu. „Vždyť nemá vůbec žádné břišáky, měli byste vidět moje," srovnával se v narážce na nahé snímky světové jedničky, které loni uveřejnila tradiční speciální edice magazínu ESPN.

Jenže Koepka není na sociálních sítích žádné ořezávátko a umí zareagovat velmi vtipně: v tomto případě nasdílel na svém Twitteru fotografii svých pohárů za čtyři vyhrané majory a vzkázal v popisce kolegovi: „Máš pravdu, do šesti (anglicky je vypracované břicho označováno jako six-pack) mi ještě dva chybějí." Že jeho mladší kolega zatím žádný major nevyhrál, dodávat nemusel...

DeChambeau může odpovědět alespoň obhajobou titulu na Omega Dubai Desert Classic: loni tam dokázal vyhrát s celkovou bilancí 24 ran pod par, což byl nový rekord turnaje, přičemž ve finálovém kole nasázel sedm birdie a jeden eagle k tomu, což znamenalo výsledek 64 ran. Podobná jízda by se mu po silných prohlášeních minulých týdnů určitě hodila i letos...

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: Cobra/Puma

Zdroj:
https://twitter.com/GOLFTV/status/1217185870286966784
https://www.instagram.com/p/B7TuUTvJxEX/?igshid=6tegl3ftm1z2
https://www.europeantour.com/european-tour/news/articles/detail/five-things-to-know-omega-dubai-desert-classic-x1148/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...