Koepka-getty-750Týden se s týdnem sešel, a zatímco jindy jsme touto dobou sčítali hlavně vítěze turnajů a body do FedEx Cupu, letos přibývají každým dnem golfoví defektoři. Tímhle termínem se totiž v časech studené války označovali špioni přeběhlí k nepříteli - a pokud jde o golf, jde samozřejmě o hráče, kteří oznámili přechod na konkurenční túru LIV Golf Invitational.

A nejsou to žádná druhořadá jména. Předně, kontroverzní projekt Grega Normana a saudskoarabských investorů ulovil minulý týden už druhou bývalou světovou jedničku. Spekulace o tom, že na nabídku kývl, totiž potvrdil Brooks Koepka. Kolem Američanova „zběhnutí" bylo navíc pořádně rušno, protože novináři na něm nenechali nit suchou už během nedávného US Open a také po jeho skončení.

„Zpětně je snadné to říct, ale Brooks se mi zdál už během US Open úplně v jiném světě, jako by ho turnaj moc nezajímal. Stejně jako DJ (Dustin Johnson). Tohle s vámi udělá 125 milionů dolarů," napsal na svém Twitteru lakonicky známý zámořský golfový publicista Ron Mintz. Samotný Koepka to nenesl zrovna dobře a na jedné z tiskovek se na žurnalisty obořil. „Nevím, proč to pořád řešíte? Já a Bryson (DeChambeau) prostě nasedneme do našich tryskáčů a zajedeme si zahrát do Portlandu. A vy nám celou tu legraci jenom kazíte," reagoval nerudně Američan.

Právě v Portlandu se tento týden koná druhý z turnajů série LIV Golf, první na americké půdě. Koepka už si minulý týden každopádně ani nezahrál na Travelers Championship. Oficiálně se z turnaje odhlásil, ale spekulovalo se o tom, že jej vyřadila PGA Tour - i na základě jeho ne zcela kulantních prohlášení. Každopádně, Koepka se v Portlandu potká i s dalšími čerstvými přeběhlíky: třeba Mexičanem Abrahamem Ancerem (aktuální světovou dvaadvacítkou) nebo Matthewem Wolffem, dalším z mladých golfistů, kterým měla patřit budoucnost. Bude to platit i nadále?

Těžko říct, nicméně vedení PGA Tour samozřejmě reaguje. Šéf túry Jay Monahan v první řadě oznámil plány na změny, které čekají nejsledovanější golfovou sérii už v příští sezoně. Ve zkratce má jít o přidání několika výrazně lépe dotovaných turnajů mimo americkou půdu, tedy jasná snaha „konkurovat konkurenci". A Monahan samozřejmě i okomentoval vzniklou situaci. „Vítáme dobré a zdravé soutěžení. LIV Saudi Golf League ale nic takového není," prohlásil.

I hráči, kteří tučné nabídky nepřijali, pak mezitím museli dementovat spekulace. Třeba korejský golfista Sungjae Im, který se odhlásil z Travelers, musel obratem na sociálních sítích ujistit fanoušky, že důvodem je doléčení zraněných zad a nikoli přestup jinam. Nebo vítěz druhého majoru letošní sezony Justin Thomas, který na TPC River Highlands nestartoval z téhož důvodu, také on okamžitě na Twitteru vydával prohlášení.

Dobrou zprávu pro přeběhlíky mezitím oznámila asociace R&A, která pořádá blížící se The Open. Podle organizátorů totiž na letošním jubilejním 150. ročníku hraném stylově na ikonickém hřišti v St.Andrews mohou startovat i tito hráči, zákaz činnosti uvalený ze strany PGA Tour se tudíž ani posledního letošního majoru týkat nebude. Jinak je ale mezi oběma znesvářenými túrami pořád dost zlé krve, a nad těmi, kteří kývli na saudskoarabské peníze, ohrnují nos i mnozí bývalí hráči a celebrity.

Vtipně to ostatně na svém twitterovém účtu shrnula ta nejznámější z nich, slavná golfová influencerka Paige Spiranac. „Odchod Brookse Koepky k LIV Golf mě nepřekvapuje. Vždycky říkal, že ho zajímají jen majory a pak to, jak co nejvíc znepříjemnit život Brysonovi DeChambeau," pobavila fandy v narážce na nevraživost obou Američanů, kteří paradoxně oba zase svorně skončili na stejné adrese...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.australiangolfdigest.com.au/pga-tours-reported-plans-for-new-schedule-includes-overseas-events-sources/
https://twitter.com/Abraham_Ancer/status/1539292739187224577
https://www.instagram.com/p/CfG0NBBu9WG/
https://www.instagram.com/p/CfHxVbYvrae/
https://twitter.com/PaigeSpiranac/status/1539232590862897152


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...