couples-getty-750Jsou to jen dva týdny, co jsme na našem webu v přehledu krátkých aktualit informovali o tom, že Fred Couples oslavil třiašedesátileté narozeniny. Někdejší majorový šampión si pozornost určitě zasloužil svou přebohatou kariérou, nejspíš si ale řekl, že by nebylo od věci se připomenout ještě jednou také na hřišti. A tak se minulý týden blýskl opravdu mimořádným kouskem v rámci veteránské PGA Tour Champions.

Že turnaj SAS Championship v Severní Karolíně vyhrál, na tom by ještě nebylo nic až tolik zvláštního, Couples ale své vítězství vyšperkoval třetím kolem na 60 ran. Ano, čtěte správně, americký elegán dokázal hřiště zdolat s výsledkem o tři čísla nižším, než je jeho aktuální věk. A jen tak mimochodem, jedná se dokonce o jeho kariérní rekord napříč profesionálními túrami. Dá se tedy říci, že si nadělil k narozeninám opravdu parádní dárek.

Podobný výsledek totiž opravdu na téhle úrovni bývá k vidění málokdy. Za pozornost proto stojí samotná skórkarta, na které neměl rodák ze Seattlu jediné bogey, a naopak sesbíral dvanáct berdíků - přičemž sedm jich seřadil na závěrečných sedmi jamkách! Na krátký sestřih jeho parádní jízdy se můžete podívat na videu pod třetím z odkazů níže, Couplesův výkon každopádně oblétl celý golfový svět a uznání se dočkal od fanoušků i odborníků.

„Fred Couples porazil golf," napsal na sociálních sítích třeba zámořský publicista Dylan Dethier. Další americký golfový novinář Ron Mintz pro změnu přidal malé srovnání: „Třiašedesátiletý Fred Couples včera vyhrál turnaj na 54 jamek s finálovým kolem za 60 ran na hřišti dlouhém 7 237 yardů. Dvaatřicetiletý Brooks Koepka vyhrál turnaj na 54 jamek s finálovým kolem za 69 ran na hřišti dlouhém 7 000 yardů," podotkl na svém twitterovém účtu. Ani nemusel dodávat, že zatímco americký veterán za svůj výkon dostal kolem 350 tisíc dolarů, jeho mladší krajan inkasoval na bohatě dotované LIV Golf Invitational víc než desetkrát tolik...

Ale o tom golf není, a Couples toho jistě nelituje. Jak sám přiznal, prý v poslední době ani moc netrénoval, výhry se ostatně dočkal po více než pěti letech, naposledy se totiž na seniorské túře radoval na American Family Insurance Championship v květnu 2017. „Moje záda byla letos opravdu špatná, od Augusty jsem pořádně nehrál a neměl jsem hrát ani tam, ale mám to tam prostě rád," dodal legendární golfista, která právě na Masters získal v roce 1992 svůj jediný majorový titul.

Připravil: Lukáč Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://twitter.com/GOLF_com/status/1581753691501363200
https://www.instagram.com/p/CjygW7ZP8z8/
https://twitter.com/ChampionsTour/status/1582042001733713924
https://www.pgatour.com/champions/daily-wrapup/2022/10/16/fred-couples-wins-sas-championship-with-final-round-60.html


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...