woods-syn-750Už loni v prosinci ho jeden čas bylo všude plno, letos ale humbuk kolem golfisty jménem Woods dosáhl prozatímního vrcholu. Pozor, řeč ale tentokrát není o Tigerovi, byť jeho (zatím exhibiční) comeback byl minulý týden na PNC Championship samozřejmě jedním z hlavních a určujících témat turnaje. Skutečným králem sociálních sítí se ale letos stal syn legendárního golfisty Charlie - částečně proto, že na Tigerova potomka bude zkrátka vždy každý zvědavý, kromě toho ovšem i díky výbornému výkonu a parádním ranám, které na klání rodinných dvojic Woods junior předvedl.

„Když jsem byl v jeho věku, neměl jsem takovou rychlost. Byl jsem nejspíš o něco vyšší, hubený jak kolejnice. Vypadal jsem jak jednička železo," usmál se Tiger, když došla řeč na hru jeho syna. A odborníci mu dávají za pravdu, protože Charlie Woods nešetřil na exhibičním turnaji skvělými odpaly, příhrami i paty. A co víc, vyzařovalo z něj ohromné sebevědomí, přičemž právě to by v případě golfové kariéry nesměl jako celoživotně sledovaný a srovnávaný hráč postrádat ani na vteřinu.

A řekněme si na rovinu, že s tím, co umí už dnes, by byla věru škoda, kdyby se Woods mladší nevydal v otcových stopách a nezkusil se golfu držet - samozřejmě, pokud o to bude stát, a pokud ho bude tahle hra bavit stejně, jako ho evidentně baví teď. Fandové se mezitím baví srovnáváním stylu rodinné dvojice a vyhledáváním podobností, kterých je opravdu spousta. Koneckonců i sám Tiger se smál, když mu novináři pustili sestřih, na kterém táta i syn zvedají po ráně týčko ve stejnou desetinu vteřiny, navlas stejně pózují při letu míče nebo lakonicky vykračují nad úspěšnými paty.

„Dvě věci podle mě vyčnívají. Timing toho, jak oba zvedáme týčko, a načasování zavrtění holí po dobré ráně," vypíchl spokojený otec věci, v nichž jablko nepadlo daleko od stromu. Woodsovi nakonec sice turnaj nevyhráli, ale druhé místo určitě potěšilo. Ostatně, Tiger to shrnul jasně. „Měli jsme dva cíle: užít si to a nezahrát žádné bogey. A to se povedlo," dodala dlouholetá světová jednička.
Pokud jde o Charlieho, poklony mu skládal kdekdo, asi nejvtipnější pak na svém twitterovém účtu přidal Byeong Hun An, korejský golfista ještě loni patřící do elitní stovky světového žebříčku. „Moje žena se mě ptala, jestli bych Charlieho porazil. Odpověděl jsem, že možná jo. Kdyby teda musel hrát ze stejných odpališť jako já."

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/CXmWnLAqjEG/
https://twitter.com/GOLF_com/status/1470790749872603140
https://twitter.com/ByeongHunAn/status/1471850141963411461


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...