barkley-750Nedávno byl součástí sledovaného exhibičního klání pod taktovkou Phila Mickelsona, láska někdejší basketbalové superstar Charlese Barkleyho ke golfu je nicméně dlouhá léta známou věcí. Stejně jako fakt, že bývalý hráč Phoenixu či Houstonu, držitel spousty ocenění v NBA a mimoto i dvojnásobný olympijský vítěz je zároveň skvělým bavičem. Jaké jsou ty nejlepší golfové historky spojené právě s jeho jménem?

V první řadě je třeba říci, že Barkley je poněkud komickým zjevem sám o sobě, už když ho zahlédnete na hřišti s golfovou holí v ruce. Na basketbalistu totiž není dvakrát vysoký, zato byl vždy (slušně řečeno) mírně tělnatý, a jeho golfový švih... inu, jako podle učebnic určitě nevypadá. Ke všemu má, jak alespoň sám tvrdí, jakýsi mentální blok, který mu občas brání provést ránu plynule. Nebo ji tedy přímo vůbec dokončit. „Zkoušel jsem všechno možné, dokonce i hypnózu," dušoval se kdysi ve slavné televizní show Oprah Winfrey po boku slavného parťáka Michaela Jordana. „A jak to dopadlo?" zajímalo moderátorku. „Akorát jsem si příjemně zdřímnul," krčil rameny Barkley, zatímco diváci a vedle sedící Jordan umírali smíchy.

Někdejší basketbalová supestar ale golf přesto miluje a předloni například Barkley založil tradici pořádání vlastního turnaje pro bývalé hráče NBA nazvaného Black Masters. Hned na druhém ročníku mu ale televizní společnost trochu zlomyslně postavila za záda shottracer, a to neměla dělat: fandové na sociálních sítích se totiž rázem bavili divotvornými ranami, které populárnímu Chuckovi létaly vlevo i vpravo v neuvěřitelných úhlech.

To je také ostatně důvod, proč prý Barkley nerad hraje charitativní turnaje. „Nejezdím tam rád, protože jsem tam už v minulosti bohužel trefil pár lidí. A jakmile trefíte prvního, začnete být trochu nervózní," vtipkoval bývalý basketbalista v další televizní show. Sám má koneckonců bohaté zkušenosti s hraním po boku už zmíněného Michaela Jordana, který je proslulý opravdu divokými finančními sázkami. Známá je třeba historka, kdy nechal Barkleyho ve společném flajtu velkoryse zvednout poměrně dlouhý pat jen proto, aby mu nešlapal v dráze toho jeho. Důvod? Barkley hrál jamku o „pouhou" tisícovku dolarů, kdežto Jordan (k parťákově zděšení) o stonásobek.

Golfových historek kolem populárního Chucka kolují spousty, na závěr tak alespoň ještě jedna, která se váže k jeho nedávnému spoluhráči z exhibice The Match III. Manželku Phila Mickelsona prý potkal už v době, kdy hrál na Phoenix Suns, tehdy totiž Amy dělala jednu z klubových roztleskávaček. „Pořád dokola mě zvala, že si mám jít zahrát golf s jejím přítelem Philem. Pokaždé jsem ji nějak odbyl, až mi konečně po roce a půl prozradila, že tím Philem je právě Mickelson. Já si přitom celou dobu myslel, že je to jeden místní barman," smál se Barkley.

Paradoxně o něm samotném tak trochu platí, že jeho angažmá ve světě golfu mu přináší možná ještě větší popularitu, než zažíval během kariéry jakožto aktivní basketbalista. A renomované televizní společnosti mu rády svěří spolukomentování i těch nejvýznamnějších golfových turnajů. Vědí totiž, že Charles Barkley diváky určitě zase něčím pobaví...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/charles-barkley-outrageous-golf-stories/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...