Homa-Willet-gett-750Golf je hra, ve které nikdo nemá nic jisté až do poslední chvíle. Všichni to víme, všichni to známe a stejně jsme všichni znovu a znovu překvapeni, když se to potvrdí. Vyprávět by o tom po minulém týdnu mohli Max Homa (vlevo) a především Danny Willett (vpravo). Závěrečná jamka Fortinet Championship totiž v nedělním finálovém kole nabídla dějový twist, za který by se nemusely stydět ani nejnapínavější hollywoodské thrillery.

Chaos na dvaasedmdesáté jamce. Tak popsal situaci oficiální účet PGA tour na sociálních sítích, a kdyby někdo točil o téhle kuriozní zápletce film, název by se opravdu hodil. Ještě na osmnáctém odpališti hřiště v kalifornském Napa přitom všechno vypadalo poměrně přehledně. Willett si nesl náskok jedné rány, který si vybudoval parádními momenty na předchozích jamkách, obhájce trofeje Homa naopak ztrácel - a navíc jeho rána z týčka skončila v bankru, zatímco o něco kratší Angličan si druhou přihrál náramně, ani ne metr a půl do birdie!

Homa ke vší smůle ještě svůj druhý úder z písku pokazil, míč nedoputoval ani na green, a v tu chvíli se všechno zdálo být v podstatě jasné. Jenže Američan se nevzdával, na třetím úderu si dal záležet, a k nadšení domácích diváků poslal svůj chip z předsálí greenu přímo do jamky! Dost nečekané, skoro až zázračné birdie. Pořád měl ale samozřejmě navrch Willett, který už čekal nahoře, a po parádní ráně svého soupeře se jen nevěřícně pousmál.

Následoval totiž jeho pat do birdie a na výhru v turnaji, ze vzdálenosti zhruba sto dvaceti centimetrů. Jenže vítěz Masters z roku 2016 tenhle relativně snadný úkol k překvapení všech nezvládl, podcenil brejk a navíc míčku dost naložil. I tak ale druhý pat pořád nebyl o nic dál než ten první a mohlo se jít do play-off. Rychlé přemarkování, míček leží znovu na greenu - a za nevěřícného zahučení publika ani tentokrát v jamce nekončí!

Na celý sled nečekaných událostí se můžete podívat na videu pod prvním z odkazů níže, v tu chvíli bylo každopádně jasné, že titul spadl přeci jen do klína loňskému vítězi. Nutno dodat, že Max Homa zachoval dekorum, jak se patří a sluší, nehnul ani brvou a šel potřást rukou rivalovi, kterému na tváři ztuhl trochu zoufalý úsměv. Takhle přijít o vítězství, to už diváci na PGA Tour dlouho neviděli. Pro Willetta je pak celá věc o to bolestivější, že britský golfista od své senzační výhry v Augustě stále čeká na svůj další titul z nejsledovanější túry světa, mezitím totiž přidal „jen" tři trofeje z DP World Tour.

To Homa mohl opět slavit, a dal si záležet: sociální sítě, na nichž je Američan velmi aktivní, oblétlo rychle video, kterak nastupuje roztančeně do letadla směr nadcházející Prezidentský pohár v Quail Hollow. Obhajobou turnajového vítězství napodobil Brendana Steela, který vyhrál Fortinet Championship v letech 2016-2017, a také Patricka Cantlayho, který byl zatím posledním úspěšným obhájcem titulu na PGA Tour, když nedávno vyhrál po roce znovu BMW Championship. Dramatický způsob, jakým se to povedlo Homovi, ale bude těžké překonat možná i v celé počínající sezoně...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/Ciq7orprOUt/
https://twitter.com/PGATOUR/status/1571705646801735681
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1571632980157956097


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...