olymp-kruhy-750S ročním zpožděním zaviněným koronavirovou pandemií se sportovní svět sejde na letních olympijských hrách v japonském Tokiu. A chybět u toho podruhé v řadě nebudou ani nejlepší golfisté planety - tedy alespoň ti, kteří se k účasti na turnaji pod pěti kruhy uvolili. Bohužel to ovšem zdaleka neznamená kompletní světovou špičku.

Golf se na olympiádu vrátil před pěti lety v Riu a ze zlata se tehdy radoval Angličan Justin Rose, ten ale bude v zemi vycházejícího slunce chybět, protože nominační místa za Velkou Británii obsadila tentokrát dvojice Casey-Fleetwood. Z ostrovních hvězd si zahraje Rory McIlroy v barvách Irska a především se tokijské hry budou patrně moci pyšnit účastí aktuální světové jedničky. Tuto pozici totiž drží nově španělský vítěz US Open Jon Rahm a ten na olympiádu jede - na rozdíl od Američana Dustina Johnsona, který byl číslem jedna většinu letošního roku a dopředu hlásil, že se her nezúčastní, podobně jako třeba Australan Adam Scott.

Velká vlna odhlášek ale bohužel nepotěšila olympijské Tokio také krátce před uzavřením nominací: neúčast na poslední chvíli oznámili Louis Oosthuizen, Tyrrell Hatton, Mathew Fitzpatrick, Sergio Garcia nebo Martin Kaymer, jejichž místa tak mohou zaujmout krajané následující v nominačním olympijském žebříčku. Pokud jde o americkou nominaci, která byla zákonitě pod největším drobnohledem, čtyři místa nakonec obsadí kvarteto sotva třicátníků či mladších, konkrétně Thomas, Morikawa, Schauffele a DeChambeau. Pro české fanoušky je pak samozřejmě skvělou zprávou vybojovaná účast Ondřeje Liesera, celkem čítá šedesátka kvalifikovaných hráčů zástupce pětatřiceti zemí, včetně některých exotických destinací: třeba Zimbabwe nebo Paraguyae.

Zapomínat ale nesmíme také na ženskou část golfového olympijského turnaje, v němž si účast pod českou vlajkou zopakuje Klára Spilková. Patrioty nicméně určitě bude zajímat i část amerického týmu olympijských golfistek, protože jej tvoří sestry Kordovy, dcery bývalého skvělého českého tenisty, které obě patří k absolutní světové špičce a k tuzemským kořenům se hrdě hlásí. Bitva o mužské golfové olympijské medaile se v Kasumigaseki Country Clubu odehraje od 29. července do 1. srpna, ženy si to pak rozdají od 4. do 7. srpna. Kompletní seznam účastníků obou turnajových větví vzešlý z dlouhodobých kritérií si prohlédněte pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.igfgolf.org/tokyo-2020-olympic-golf-rankings


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...