Golf v ČR Zklamání, nebo radost? Klára Spilková v Praze devátá

Anotace-Klara-Tale_prevKlára Spilková se ve své krátké kariéře na vrcholném okruhu Ladies Europaen Tour letos podruhé umístila v elitní desítce. Dělené deváté místo z Prague Golf Masters ve Vysokém Újezdě na Berounsku bylo o to cennější, že jej dosáhla před domácím publikem. Mohutná podpora diváků ji pod tlak nedostala, ale když dohrála v posledním kole osmnáctou jamku, dojetím se rozplakala na rameně své nosičky holí Anety Zárubové.

Spilková netušila, co ji při prvním domácím turnaji v roli profesionálky čeká. „Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Ale z celého turnaje jsem nadšená. Ukázalo se, že takové akce umíme pořádat a lidi o kvalitní golf mají zájem," řekla šestnáctiletá hráčka na poslední tiskové konferenci. Právě chování a podpora diváků ji prý naprosto šokovaly. „Nedokázala jsem si to nikdy představit, a když jsem při startu viděla ty špalíry, tak jsem nevěděla, zda mi to pomůže, nebo naopak. Ale cítila jsem se dobře, každý ohlas z publika mně pomohl," vyprávěla Spilková.
Rozhodně tlak okolí prý nebyl důvodem tří bogey, která nasbírala na závěrečných šesti jamkách. „Nemyslela jsem na to, kolikátá mohu celkově být. Ale jednoduše mi nevyšly rány, které dosud fungovaly. Já jsem ale za deváté místo ráda, mým cílem je i nadále především procházet cutem," odmítala dotazy, zda necítí zklamání, že se nakonec neudržela v pořadí ještě výrazně výše.

Atmosféra na ni ale přece jen dolehla. Když zahrála poslední pat, padla si do náruče se svojí nosičkou holí a rozplakala se. „Všechno se to ve mně nashromáždilo. Nasčítal se celý týden, kdy jsem to poměrně zvládala," prozradila.
Byla ráda, že během uplynulých dnů zahlédla mezi diváky i své spolužáky z gymnázia Oty Pavla v Radotíně. „A dokonce i fandili a tvářili se, že mě rádi vidí. Asi je nestačím během roku tolik naštvat, když se ve škole objevuju tak střídmě," žertovala mladá golfistka, která teprve v průběhu minulého týdne dokončila první ročník školy.

Jen co dohrála premiérový turnaj na českém území, už přemýšlela nad dalším programem. Ani umístění v desítce nejlepších prý nemůže změnit její předsezonní plán pravidelně procházet cutem. „Jiný cíl si nedávám, je to stále premiérová sezona, a když budu sbírat postupy, zajistím si účast na Ladies European Tour i v příštím roce," uvedla.
K naplnění cíle nemá zase tak daleko. V současné době má se ziskem 21 594 eur na 71. místě finančního žebříčku dobře nakročeno k účasti v příští sezoně, kterou si vybojuje 80 nejlepších hráček. Spilkovou čeká navíc ještě osm startů a na nich může potvrdit výsledek z Albatrossu, kam se sjede evropská elita i za rok. Promotér turnaje už dnes potvrdil, že turnaj se uskuteční v polovině června.

Zdroj: ČTK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...