ilu-advice-750Zima je obdobím, které musí v českých luzích a hájích protrpět každý golfista. Tedy pokud nepatří do skupiny šťastlivců, kteří během zimních měsíců zmizí po vzoru stěhovavých ptáků do teplých golfových krajin. S blížícím se jarem ale netrpělivost narůstá a ruce svrbí čím dál tím víc. Jak se zabavit? Co třeba udělat pořádnou inventuru svého bagu?

Začít můžeme vyprázdněním a očistou všech kapes. Možná najdeme i netušené poklady. Leckdy věci, které už jsme měli za dávno ztracené. Jindy zase předměty, o nichž jsme neměli ani tušení. To protože – a ruku na srdce – kdo z nás propadlých golfu zodpovědně ještě předtím než zazimuje svůj bag, provede jeho zevrubnou prohlídku?

Pravda, jsou golfisté pořádkumilovní, ale z informací posbíraných z golfového prostředí je mnohem víc těch, kteří zase až tolik času pravidelné prohlídce bagu nevěnují. To sebou přináší leckdy i problémy. To potvrdí každý, kdo s větší časovou prodlevou objevil v bagu zapomenutý banán, nebo jiný druh ovoce. Žádnou zvláštností není ani tatranka, či čokoládová tyčinka. Už poněkud z „formy" a v lepším případě pouze s prošlou dobou spotřeby.

Poklady zcela jistě vydají i další úložné prostory bagu – přehršel týček různých barev, materiálů, délek, markovátka, či vypichovátka. Jiná kapsa vydá tu více, tu méně tužek, fixu, která už nepíše, staré skorkarty, nebo kartičky s pin pozicemi, v kapse o „patro" výš, či naopak níž, vylovíte pro změnu pestrou směs míčků – od svých oblíbených až po všelijaké nalezence.

Tím většinou výčet toho, co váš bag vydal, ještě nekončí. Zbývá totiž ještě dost kapes a v nich mj. náplasti, papírové kapesníčky, krém na opalování, sprej proti komárům, jelení lůj, nebo něco podobného na vyschlé rty, také výtisk pravidel, který by už možná také chtělo inovovat. V dnešní době covidové lze objevit i nějakou tu pozapomenutou roušku.

Objevit ale lze ještě další předměty. I proto stojí za to před sezonou provést inventuru a očistu bagu. Samozřejmě to výčtu patří i to zásadní, tedy hole, ale těm se budeme věnovat samostatně příště.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...