Sandra-Gal-750První z vrcholů golfové sezony v Česku je už za dveřmi: Tipsport Czech Ladies Open 2021 na hřišti Beroun GC. Podnik Ladies European Tour s dotací 200 000 euro se hraje od 25. do 27. června.
Ve startovním poli figuruje množství zajímavých golfových jmen – od Němky s českými kořeny a hráčky zámořské LPGA Sandry Gal přes zkušenou Jihoafričanku Lee-Ann Pace, či naopak nastupující hvězdu Slovinku Piu Babnik až po jedenáct českých hráček, pět profesionálek a šest amatérek. Včetně Sáry Kouskové, která před nedávnem jako první česká hráčka dokázala zvítězit na turnaji LET Access Series na Konopišti.

Turnaj startuje v pátek prvním kolem a mezi 132 hráčkami ve startovním poli je i pětice českých profesionálek: Šideri Váňová, Kateřina Vlašínová, Eva Koželuhová, Kristýna Napoleová a Lucie Hinnerové.
A také šestice amatérek. Vedle už jmenované Kouskové, která loni na podniku LET v Berouně skončila dvacátá, si zahrají Tereza Melecká, Jana Melichová, Patricie Macková, Tereza Koželuhová a domácí berounská hráčka Natálie Chocholová.

Turnaj ozdobí svou účastí Sandra Gal, která má ve své sbírce i jedno turnajové vítězství na LPGA na Kia Classic v roce a dvakrát reprezentovala Evropu v Solheim Cupu proti týmu USA. Po delších zdravotních potížích se Gal vrací zpět do hry, a protože trénuje a pobývá v Praze, vyzkouší si aktuální formu na turnaji v Berouně, kde také často trénuje.
„Hřiště v Berouně mám ráda a v poslední době jsem na něm trénovala i z turnajových odpališť. A nosila jsem docela povzbudivá skóre. Konkurence na LET je ale stále těžší. Stačí se podívat na výsledky – první turnaj v JAR vyhrála zkušená Lee-Ann Pace, nedávno pro změnu teprve 17letá Pia Babnik. Takže vyhrát může vlastně kdokoliv," prohlásila Gal, která nedávno získala americké občanství.
Právě obě jmenované hráčky, Pace a Babnik, se řadí mezi největší favoritky Czech Ladies Open. K nim se řadí i Skotka Carly Booth, která vyhrála turnaj LET v Česku před dvěma roky, ale tehdy se hrál ještě na Karlštejně. Velmi dobrou formu mají i Angličanka Annabel Dimmock a Finka Saana Nuutinen.

Turnaj startuje v pátek prvním kolem a nejlepší hráčky včetně českých by se měly pohybovat na hřišti mezi 14 až 19 hodinou, v sobotu ve druhém kole, po němž následuje cut, pak mezi 9 a 14 hodinou. Nedělní finálové kolo 27. 6. bude vrcholit mezi 11 až 15 hodinou. Potěšitelnou zprávou je, že diváci mají na turnaj přístup.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...